Összejött az angol házidöntő. A Chelsea hazai pályán győzött a Real Madrid ellen

Thomas Tuchel és Lőw Zsolt párosa 2020-ban a PSG-vel, 2021-ben a Chelsea-vel szerepelhet a Bajnokok Ligája döntőben.

A labdarúgó Bajnokok Ligája második elődöntőjének visszavágóján a Chelsea hazai pályán fogadta a Real Madridot.

A találkozó elején a Real Madrid birtokolta többet a labdát, érződött, hogy Zinedine Zidane csapata van gólkényszerben.

Az első 10 percben továbbra is a királyi gárda birtokolta többet a labdát.

Az első lövésre a 11. percig kellett várni. Kroos lövését fogta ölre Mendy.

Egy perccel később a túloldalon Rüdiger lövését védte Courtois.

Az első negyedóra végére a Chelsea átvette a játék irányítását, Werner beadása után Nacho mentett az érkező ember elöl.

A 18. percben Chilwell beadása után Werner érkezett, aki a kapuba lőtt, de les miatt érvénytelenítette a gólt a játékvezető.

A félidő felénél járva úgy tűnt, hogy a Chelsea uralja a párharcot, de gólt még egyik csapatnak sem sikerült szereznie.

A 25. percben Kroos lőtt kapura, lövését Mendy ütötte ki szögletre. A pontrúgás után a védők menteni tudtak.

Két perccel később megszerezte a vezetést a Chelsea. Kanté indította Havertzet, aki átívelte Courtois-t, de ívelése a kapufára ment. A kipattanóra Timo Werner érkezett, aki közvetlen közelről a kapuba fejelt. (1-0).

A gól után tovább támadt a Chelsea, Wernert ugratta ki Havertz, aki az érkező Rüdiger elé adott be, de menteni tudtak a Real Madrid védői.

A 35 .percben szinte a semmiből egyenlíthetett volna a Real Madrid. Egy beadást Benzema fejelt kapura, Mendy óriási bravúrral tudott védeni.

Öt perccel az első félidő vége előtt Kanté ugratta ki Mountot, a labda Wernerhez került, de ívelését Courtois könnyedén fogta meg.

A félidőben Chelsea-Real Madrid 1-0, összesítésben 2-1.

A második félidőt a Chelsea együttese kezdte jobban, Havertz lövése ment kapufára.

Az 53. percben Mount került nagy helyzetbe, lövése fölé szállt.

Egy óra elteltével Havertz ugrott ki, Courtois óriási bravúrral védett.

Öt perccel később Casemiro lőtt kapura a túloldalon, Mendynek kellett védenie.

A 66. percben Kanté is kihagyott egy nagy helyzetet.

Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Pulisic indult meg a kapu felé, de beadását Courtois lehúzta.

Tíz perccel a vége előtt, megint Pulisic került helyzetbe, de a lövése elment a kapu mellett.

A 85. percben az amerikai beadása után, Mason-Mount közvetlen közelről lőtt a kapuba, amivel eldőlt, hogy nem lesz hosszabbítás. (2-0)

Az utolsó percekben a Real Madrid igyekezett, de gólt nem tudott szerezni a mérkőzésen.

A hosszabbítás perceiben James lőtt kapura, de lövése mellé szállt.

Legutóbb 2019-ben volt angol házidöntő, akkor a Tottenham és a Liverpool találkozott egymással, és a vörösök örülhettek.

Borítókép: Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images

Sport365.hu - Werner góljával előnyben a Chelsea

A labdarúgó Bajnokok Ligája második elődöntőjének visszavágóján a Chelsea hazai pályán fogadta a Real Madridot. A találkozó elején a Real Madrid birtokolta többet a labdát, érződött, hogy Zinedine Zidane csapata van gólkényszerben. Az első 10 percben továbbra is a királyi gárda birtokolta többet a labdát. Az első lövésre a 11.