Óriási meglepetés: Kiesett a City, a legjobb négy között a Lyon

A City csak szenvedett, a franciák ünnepelhetnek. Kettős francia-német párharc lesz a BL-elődöntőjében.

Hiába a City nyomasztó labdabirtoklási fölénye, és a helyzetek, 3-1-es Olympique Lyon győzelemmel zárult a BL utolsó negyeddöntője.

Jobban kezdte a mérkőzést a Manchester City, ám nehéz lenne azt állítani, hogy egymásnak estek a csapatok.

A harmadik percben Sterling bal oldali beadásánál hatalmasat mentett Marcal, aki Jesus elől rúgta el a labdát. A kapus már verve volt. A folytatásban sem lett nagyobb az iram, a City adogatott, a Lyon pedig próbálta tartani magát.

(Kép: Franck Fife/Pool via Getty Images)

A 24. percben aztán meglepő fordulatot vett a találkozó, ugyanis a franciák szerezték meg a vezetést Cornet révén.

(Kép: Alex Livesey - Danehouse/Getty Images)

Egy érdekes statisztika a gólszerzőről, ugyanis Maxwel Cornet már négy gólt szerzett a Bajnokok Ligájában a Manchester City ellen, úgy Lionel Messi után a francia csatár Pep Guardiola legnagyobb mumusa.

null

4 - Maxwel Cornet has now scored four goals against Manchester City in the Champions League - since Pep Guardiola took charge of the club, only Lionel Messi (4) has scored as many against them in the competition. Thorn. #UCL pic.twitter.com/WqRGAhE5Et

A 31. minutumban aztán a Lyon kapusának is résen kellett lennie, Lopes mutatott be egy látványos vedőtésd. Cancelo beadása után mindenkit megelőzve megszerezte meg a játékszert.

A félidő vége előtt 5 perccel De Bruyne is megvillantotta jobb lábát, 24 méterről tüzelt Lopes kapujára, de a hálóőr biztos kézzel kiütötte a labdát a léc alól.

A bekapott gól után felébredt a City, azonban a helyzetek rendre kimaradtak. Jesus indította Sterling jobbról, aki Rodri elé tálalt, a spanyol azonban nem találta el jól.

(Kép: Matthew Ashton - AMA/Getty Images)

A hosszabbításban még hatalmasat mentett bevetődve Cornet. De Bruyne bal oldali passzát nem éri el a bevetődő Marcal, a bal sarok elől Sterling jobbal lőtt kapura lő, három méterről, de a gólszerző Cornet hatalmasat mentett.

Bár az angoloknál volt többet a labda az első félidőben, ráadásul több lövéssel is próbálkoztak, de nem találtak kaput. Így a szünetre egy gólos hátrányban vonulhattak be az öltözőbe.

A hátrány ellenére azonban reménykedhettek az angolok ugyanis a City győztesen jött ki a legutóbbi 7 olyan BL-párharcából, amelyen vezetést szerzett az ellenfele.

Az első 45 perc statisztikája:

null

Man City 0-1 OL HT:Shots: 5-2Shots on target: 4-2Pass accuracy: 86%-76%Possession: 68%-32%Bayern await the winners. #UCL https://t.co/GHEfpwt696

A második félidőt csere nélkül kezdték meg a csapatok.

A folytatásban is Guardiola csapata irányította a találkozót, azonban meglehetősen szenvedtek az angolok, a franciák pedig masszívan védekeztek.

A 60. percben egy komoly egyenlítési lehetőséget szalasztott el a City. De Bruyne végezhetett el veszélyes helyről szabadrúgást, a sorfal fölött el is tekerte a labdát, de a Lyon kapusa vetődve védeni tudott.

A próbálkozásoknak aztán meglett az eredménye és a 69. percben aztán összejött az egyenlítés. Egy előrevágott labdát Sterling szerzett meg, majd lekészítette De Bruyne-nek, aki kapásból lőtte a labdát a kapuba.

Hiába nyomott a folytatásban is a City, de alig tíz perccel a vége előtt a franciák ismét megszerezték a vezetést. A csereként beállt Dembelét ugratták ki, aki ugyan középre lőtte a labdát, de Edersonról a kapuba pattant.

Itt azonban nem állt meg a francia együttes, Dembélé újabb góllal foszlatta szerte a Manchester City bajnokok Ligája álmait. Ederson nem tudott kiütni egy távoli lövést, a kipattanót pedig Dembele lőtte közelről a kapuba.

A 4 perces ráadásban már nem történt jelentős esemény, így a találkozót 3-1-re a Lyon nyerte.

A franciák ellenfele a Barcelonát megsemmisítő Bayern München lesz az elődöntőben. Ez pedig azt is jelenti, hogy kettős francia-német párharc lesz a BL elődöntőben, ugyanis korábban már kiderült, hogy a PSG a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipziggel fog találkozni a négy között.

Kép: Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images