Nikolics megállíthatatlan a BL-ben, bizakodhat a Roma

A magyar válogatott csatár Nikolics Nemanja az ötödik meccsén az ötödik gólját szerezte a BL-selejtezők során szerda este az ír bajnok Dundalk otthonában, jelentős részt vállalt tehát a Legia 2-0-s részsikerében. A Roma tíz emberrel harcolt ki döntetlent a portói playoff-odavágón. Nyerni tudott Villarrealban a Monaco.

Nikolics egy kezezés miatt megítélt büntetőt váltott gólra a második félidő elején, sansza sem volt a kapusnak:

A Roma kezdett jobban az Aboubacart, Brahimit és Rúben Nevest is nélkülöző Porto ellen a rájátszás leginkább várt találkozóján, s három helyzete után szerencsés körülmények között jutott vezetéshez, amikor Felipe továbbított a saját kapujába a 21. percben.

Derült égből villámcsapásként jött a Farkasok számára a debütáns Thomas Vermaelen kiállítása a szünet előtt (második sárga lappal), s az emberelőnyben játszó Porto némileg erőre kapott a folytatásban.

Ez gólban is megmutatkozott, Emerson Palmieri kezezése után André Silva értékesítette biztosan a büntetőt. A hátralévő félórát kibekkelte a Roma, így összességében elégedetteben várhatja a jövő keddi visszavágót.

Bajnokok Ligája-playoff, 1. mérkőzések:
Porto-Roma 1-1 (André Silva 61. - 11-esből, ill. Felipe 21. - öngól; kiállítva: Vermaelen 41., a Romából)
Dundalk-Legia 0-2 (Nikolics 56., Prijovic 90.)
Celtic - Hapoel Bér-Seva 5-2 (Rogic 9., Griffith 39., 45., Dembélé 73., Brown 86., ill. Maranhao 55., Melikson 57.)
Ludogorec Razgrad-Plzen 2-0 (Moti 51., Misidjan 64.)
Villarreal-Monaco 1-2 (Pato 36., ill. Fabinho 3., Bernardo Silva 72.; kiállítva: Mendy, 87., a Monacóból)