Nem született meglepetés Lisszabonban

Nem sikerült bravúrt végrehajtania az izraeli kiscsapatnak, a Hapoel Tel Avivnak első Bajnokok Ligája mérkőzésén, mivel sima 2-0-s vereséget szenvedett a Benfica otthonában.

Két, hazája bajnokságát nem épp a legjobb formában kezdő együttes feszült egymásnak Lisszabonban, az Estadio de Luzban, ahol közel sem töltötték ki a nézők mind a 65 ezer férőhelyet. A mérkőzést amúgy végig dominálta a hazai csapat, mely Carlos Martins visszatett labdájából, Luisao szépségdíjas találatával szerezte meg a vezetést, a 21. percben. A brazil középhátvéd fordulatból, kapásból lőtte ki a rövidet. 1-0. A Hapoel a bekapott gól után sem tudott feljebb kapcsolni, lehet nem feküdt Eli Guttman együttesének a portugál stílus, hiszen az izraeliek először találkoztak luzitán gárdával a klub története során, vagy az is lehet, hogy a Benfica csupán egy jobb csapat… Az utóbbi látszott bebizonyosodni a második játékrészben, mivel a „sasok” a félidő derekán Cardoso révén újabb gólt szereztek, végleg eldöntve ezzel a találkozót. A paraguayi csatár Maxi Pereira kapusról kipattanó labdáját értékesítette a kapu torkából a 68. minutumban. 2-0.

A Benfica így megőrizte hazai veretlenségét, mely ezzel a győzelemmel már 8 mérkőzésre rúg – ebből 7-et megnyertek (!) -, a Hapoelnek pedig továbbra is várnia kell első BL-góljára – pontjaira, bár Toto Tamuz kapufán csattanó lövésénél a találkozó hajrájában igen közel jártak előbbihez.

Benfica – Hapoel Tel Aviv 2-0 (1-0)