Lewandowski triplával ünnepelt, Ronaldo mentette meg a Manchester Unitedet

Győzelmével továbbjutott a Bayern, a Juventus is biztosította helyét a legjobb 16 között.

Elsőként a Bayern München és a Juventus biztosította helyét a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, mivel megőrizték százszázalékos mérlegüket kedden a csoportkör negyedik fordulójában.

Mindkét csapat hazai pályán vívta ki a továbbjutását: a bajorok a Benficát verték 5-2-re, a torinóiak a Zenitet 4-2-re. A Bayern München színeiben mesterhármast ért el az Aranylabda legnagyobb várományosa, a lengyel Robert Lewandowski, illetve a kispadra ezen a meccsen tért vissza Julian Nagelsmann vezetőedző, aki ezt megelőzően négy mérkőzést hagyott ki koronavírus-fertőzése miatt.

A németek csoportjában győzött a spanyol bajnokságban szenvedő FC Barcelona: a katalánok 1-0-ra nyertek a Dinamo Kijev vendégeként. A csapatot ideiglenesen irányító Sergi Barjuán így második meccsén megszerezte első győzelmét, amellyel a Barcelona feljött a továbbjutást érő második helyre.

A játéknap rangadóján a Manchester United úgy játszott 2-2-es döntetlent az Atalanta vendégeként, hogy az olasz csapat kétszer is vezetést szerzett, de az angolok mindkét félidő hosszabbításában Cristiano Ronaldo góljával egyenlítettek.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
E csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-0)

gól: Fati (70.)

Bayern München (német)-Benfica (portugál) 5-2 (2-1)

gól: Lewandowski (26., 61., 84.), Gnabry (32.), Sane (49.), illetve Morato (38.), Nunez (75.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. FC Barcelona 6, 3. Benfica 4, 4. Dinamo Kijev 1

F csoport:
Villarreal (spanyol)-Young Boys (svájci) 2-0 (1-0)

gól: Capoue (36.), Danjuma (89.)

Atalanta (olasz)-Manchester United (angol) 2-2 (1-1)

gól: Ilicic (12.), Zapata (58.), illetve Ronaldo (45+1., 91.)

Az állás: 1. Manchester United 7 pont, 2. Villarreal 7, 3. Atalanta 5, 4. Young Boys 3

G csoport:
Sevilla (spanyol)-Lille (francia) 1-2 (1-1)

gól: Ocampos (15.), illetve David (43., 11-esből), Ikone (51.)

korábban:
VfL Wolfsburg (német)-Salzburg (osztrák) 2-1 (1-1)

gól: Baku (3.), Nmecha (60.), illetve Wober (30.)

Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Lille 5 (3-3), 3. VfL Wolfsburg 5 (4-5), 4. Sevilla 3

H csoport:

Juventus (olasz)-Zenit (orosz) 4-2 (1-1)

gól: Dybala (11., 58.), Chiesa (74.), Morata (82.), illetve Bonucci (26., öngól), Azmun (92.)

korábban:

Malmö (svéd)-Chelsea (angol) 0-1 (0-0)

gól: Ziyech (56.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Juventus 12 pont, 2. Chelsea 9, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe kerül, a harmadikok átkerülnek az Európa-ligába, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért játszanak majd.

Borítókép: Facebook.com/ Robert Lewandowski, Facebook.com/ Cristiano Ronaldo