Hátrányból fordított a Manchester City a PSG ellen

Hiába vezetett Marquinhos góljával a francia csapat, De Bruyne és Mahrez találataival Pep Guardiola csapata előnyben az első mérkőzés után.

A labdarúgó Bajnokok Ligája második elődöntőjének első mérkőzésén a PSG hazai pályán fogadta a Manchester City együttesét.

A találkozót Mauricio Pochettino együttese kezdte jobban, a második percben Neymar lövését hárította Ederson.

Az ellentámadásra sem kellett sokat várni Silva lövését kellett Navasnak hárítania.

Paprikás volt az első tíz perc, de alapvetően mezőnyjáték folyt. A 12. percben megint Neymar villant, lövését óriási bravúrral védte Ederson.

Neymar bátran játszott az első félidőben.
Alex Grimm/Getty Images

Három perccel később megszerezte a vezetést a PSG. Egy szögletet követően Marquinhos fejelte be a labdát védhetetlenül a kapuba. (1-0)

A gól után megélénkült a mérkőzés a 21. percben egy beadás után Navasnak is védenie kellett Silva lövését.

Öt perccel később Neymar szöglete után Paredes fejelt kapu mellé.

A 30. percben De Bruyne ívelte középre a labdát, Navas öklözte ki.

Egy perccel később a Costa-ricai kapus óriásit hibázott, egy beadást követően Paredesnek kellett mentenie.

Mauricio Pochettino csapata meggyőző fölényben volt a mérkőzésen, a Manchester Citynek szinte momentumai voltak. A 35. percben Di Mariát ugratták ki, Édersonnak kellett mentenie.

A 40. percben Neymarral szemben szabálytalankodott Mahrez, Felix Brych sípja azonban néma maradt.

Egy perccel később Foden került nagy helyzetbe a túloldalon, Navas óriási bravúrral védett.

A szünetben 1-0-ra vezetett a PSG.

A második félidőt a City kezdte élénkebben, de Pep Guardiola csapata kapura az első tíz percben veszélytelen volt.

Ellentétben a PSG-vel. Mbappét ugratta ki Paredes, beadására azonban nem érkezett senki.

A 60. percben De Bruyne került nagy helyzetben lőtt fölé.

Három perccel később Mahrez beadása után Marquinhosnak kellett menteni. Úgy tűnt érik a Manchester City egyenlítő gólja.

Két perccel később ez meg is történt. Egy beívelésnek tűnő lövés ment a kapu felé, aminek következtében egyenlíteni tudott az angol csapat. (1-1)

A gól után tovább támadt Pep Guardiola csapata, majd a 70. percben szabadrúgáshoz jutottak 18 méterrel a kapu előtt. Ezt Mahrez tekerte be a kapuba. (1-2)

A fordulat meglepte a PSG-t a 77. percben Gueye szabálytalankodott Gündogannal szemben, amiért Felix Brych kiállította a francia csapat középpályását.

Hét perccel a vége előtt a Manchester City igyekezett lezárni a mérkőzést. Mahrez lövése ment kapu mellé.

Három perccel később FOoden került nagy helyzetbe, lövését bravúrral védte Navas.

A hosszabbítás perceiben próbálkozott a PSG, de egy ellentámadásból De Bruyne lőtt kapu fölé.

A végeredmény PSG-Manchester City 1-2.

Borítókép: Alexander Scheuber - UEFA/UEFA via Getty Images

Sport365.hu - Marquinhos fejesével PSG vezetés a szünetben.

A labdarúgó Bajnokok Ligája második elődöntőjének első mérkőzésén a PSG hazai pályán fogadta a Manchester City együttesét. A találkozót Mauricio Pochettino együttese kezdte jobban, a második percben Neymar lövését hárította Ederson. Az ellentámadásra sem kellett sokat várni Silva lövését kellett Navasnak hárítania. Paprikás volt az első tíz perc, de alapvetően mezőnyjáték folyt.