Hajmeresztő hibák után kétgólos hátrányban Gulácsiék a Liverpool ellen

A második félidő első negyedórája végzetes volt a Lipcsének.

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Lipcse a Liverpool ellen a Puskás Arénában lépett pályára, miután a koronavírus-járvány miatt szigorú beutazási korlátozásokat rendelt el Németország.

A játéknap másik mérkőzésén a Barcelona a PSG-vel játszik a Camp Nouban.

Fotó: Sport365.hu/ Bakonyi Péter

A budapesti mérkőzést a Lipcse kezdte jobban, Angelino beadása után Olmo 11 méterről az ötödik percben. A mérkőzés ezután kiegyenlített volt mezőnyjáték folyt, az első negyedóra végén nem született gól a Puskás Arénában.

A 15. percben Salah került helyzetbe, lövését Gulácsi védte nagy bravúrral. A lipcseiek egy távoli lövéssel válaszoltak, amit Alisson védett.

A félidő feléhez közeledve kiegyenlített játék folyt, gól azonban nem született.

A 24. percben Salah szerzett labdát, majd egy beadás után Mané fejelt kapu fölé.

A 32. percben Manét indította Thiago, Gulácsi nagyot mentett, az üres kapura Robertson emelte rá, aki pár centit tévedett.

Három perccel később Nkunku beadását Olmo fejelte a Liverpool kapuja fölé.

Az utolsó percekben mezőnyjáték folyt, az első félidő alapján Jürgen Klopp csapata enyhe mezőnyfölényben volt, gólt azonban nem tudott szerezni.

Az első félidő végén Red Bull Leipzig-Liverpool 0-0.

A második félidő lipcsei helyzettel indult. Dani Olmo ugratta ki Nkunkut, akinek lövését Alisson védte nagy bravúrral.

Az 53. percben Sabitzer hajmeresztő hibája után Salah ugrott ki aki Gulácsi mellett a kapuba gurította a labdát. (0-1)

Fotó: Bakonyi Péter/ Sport365.hu

Öt perccel később újabb védekezési hibát követett el a Lipcse, ezúttal Mané indult meg, Mukiele hibája után, a szenegáli támadó elgurította Gulácsi mellett. (0-2)

A gól után felpörgött Julian Nagelsmann csapata, előbb Nkunku, majd Olmo lövését blokkolták.

A 63. percben kettőt is cserélt a Lipcse. Willy Orban lépett pályára Mukiele helyett, illetve Yussuf Poulsen jött be Haidara helyére.

A 70. percben Jürgen Klopp is kettőt cserélt, Firmino helyére Shaqiri, míg Thiago helyére Oxlade-Chamberlain érkezett a vörösökhöz.

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Sabitzer lövése ment kapu mellé, majd Angelino lövése szállt mellé.

A mérkőzés utolsó negyedórája kiegyenlített volt, úgy tűnt a találkozón eldőlnek a lényegi kérdések.

Az utolsó percekben a csereként beállt Hwangot ugratták ki, de lövése mellé ment.

Jürgen Klopp csapata könyörtelenül megbüntette a Leipzig védekezésének két hibáját, aminek következtében a Liverpool kétgólos előnyt szerzett Budapesten, amivel jelentős lépést tettek a továbbjutás felé.

A mérkőzés végeredménye Red Bull Leipzig-Liverpool 0-2.

A játéknap másik mérkőzésén  a PSG 4-1-re nyert a Camp Nouban.

Borítókép: Laszlo Szirtesi/Getty Images

Sport365.hu - Nagy küzdelem, gól nélküli döntetlen az első félidőben Budapesten

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Lipcse a Liverpool ellen a Puskás Arénában lépett pályára, miután a koronavírus-járvány miatt szigorú beutazási korlátozásokat rendelt el Németország. A játéknap másik mérkőzésén a Barcelona a PSG-vel játszik a Camp Nouban. Fotó: Sport365.hu/ Bakonyi Péter A budapesti mérkőzést a Lipcse kezdte jobban, Angelino beadása után Olmo 11 méterről az ötödik percben.