BL: otthon esett ki az Ajax, drámai Zágráb-továbbjutás

Hazai pályán pottyant ki osztrák ellenfelével szemben az Ajax, míg a horvát Dinamo Zagreb hihetetlen meccsen harcolta ki a továbbjutást.

A Molde már az első tíz percben tizenegyeshez jutott, ám Ola Kamara kihagyta azt, a Dinamo pedig hat perc alatt rámolt hármat a norvég kapuba. A félidő végén Harmeet Singh is büntetőt rontott, majd a második félidőben ledolgozta hátrányát a Molde, egy büntetőt is értékesítettek, a horvátok végül csak idegenben szerzett több góllal mentek tovább.

A ciprusi APOEL a dán bajnok Midtjyllandot ejtette ki hasonló módon.

Meglepetésre a bécsi döntetlen után nem tudta kiharcolni a továbbjutást az Ajax, a Rapid Wien idegenben 3–2-re nyert.

Bajnokok Ligája, harmadik selejtezőkör

Bajnoki ág

Molde (norvég)–Dinamo Zagreb (horvát) 3–3 (Hussain 43., M. Elyounoussi 52. – 11-esből, Kamara 75., ill. Pjaca 17., Ademi 20., Rog 22.)
Továbbjutott: a Dinamo, 4–4-gyel, több idegenben szerzett góllal

APOEL (ciprusi)–Midtjylland (dán) 0–1 (Sviatchenko 3.)
Továbbjutott: az APOEL, 2–2-vel, több idegenben szerzett góllal

Nem bajnoki ág

Ajax (holland)–Rapid Wien (osztrák) 2–3 (Milik 52., Gudelj 75., ill. Beric 12., Schaub 39.,77.)
Továbbjutott: a Rapid, 5–4-es összesítéssel

Monaco (francia)–Young Boys (svájci) 4–0 (Ivan Cavaleiro 54., Kurzawa 64., Martial 70., El Shaarawy 77.)
Továbbjutott: a Monaco, 7–1-es összesítéssel