Sovány előnyt harcolt ki a Barca és a Bayern a BL-negyeddöntőben

Fernando Torres vezetést szerzett az első félidőben a Nou Campban, de tíz perc múlva mehetetett zuhanyozni két, elkerülhető sárga begyűjtése után, és a szünet után a Barca megfordította a meccset Luis Suáreznek köszönhetően az Atleti ellen. A győzelem megvan, de az eredmény nem megnyugtató a címvédő számára. A másik BL-negyeddöntő-odavágón, Münchenben már a 2. percben kialakult az 1-0-s végeredmény.

Ahogy a januári, a bajnokságban lejátszott Barca-Atléticón, úgy most is hátrányból kellett fordítania a Barcának, és ezúttal is emberelőnyben játszotta le a meccs jelentős részét.

Egy Koke-Torres összjáték hozta meg a gólt a vendégcsapat számára, és ezt akár egy Griezmann-találat is követhette volna a 31. minutumban, ha nincs résen Ter Stegen.

Torrest a gólja után kissé elkapta a hév, nagy vehemenciával ment bele a párharcokba a középpályán, aminek következtében hét perc alatt két sárga kártyát is beszedett. A második kissé szigorú, de nem jogtalan ítéletnek tűnt.

A szünet után már feltörte a háló az atleticósók hátát, és Suárez két akciót is góllal tudott befejezni Neymar, illetve Alves előkészítése után.

A harmadikat már nem sikerült begyötörnie a címvédőnek, amelyre így nehéz visszavágó várhat Madridban.

A Bayern sem brillírozott a Benfica ellen, a portugál bajnok el tudta érni, hogy nyílt maradjon a párharc a második meccsre.

Bár Vidal fejese már a 2. percben a hálóban kötött ki, a folytatásban remek védekezést mutatott be a Benfica, sőt, Jonas révén kétszer is egalizálhatott volna.

Az is igaz ugyanakkor, hogy a hajrában Ribérynek és Lewandowskinak is megvolt a lehetősége arra, hogy megnyugtatóbb kiindulási alapot teremtsen csapatának a folytatásra, de egyikük sem tudott élni az eséllyel.

BL-negyeddöntő, 1. mérkőzések, keddi játéknap
Barcelona-Atlético Madrid 2-1 (0-1)
Barcelona, Nou Camp, vezette: Felix Brych (német).

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Piqué, Alba - Rakitic (Rafinha, 63.), Busquets (Sergi Roberto, 80.), Iniesta (Arda, 83.) - Suárez, Messi, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique.
Atlético de Madrid: Oblak - Juanfran, Lucas Hernández, Godín, Filipe Luís - Saúl (Correa, 90.), Gabi, Koke - Ferreira-Carrasco (A. Fernández, 53.), Torres, Griezmann (Thomas, 76.). Vezetőedző: Diego Simeone.

G.: Suárez (62., 74.), ill. Torres (25.)

Sárga lap: Busquets (48.), Suárez (70.), Mascherano (82.), ill. Torres (29.), Koke  (33.), Filipe Luís (61.), Griezmann (73.), Lucas Hernández (78.), Oblak (79.), A. Fernández (86.)

Piros lap: Torres (35.)

Bayern München-Benfica 1-0 (1-0)
München, Allianz Arena, vezette: Szymon Marciniak (lengyel).

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich (Martínez, 60.), Alaba, Bernat - Thiago, Vidal - D. Costa (Coman, 70.), Müller (Götze, 85.), Ribéry - Lewandowski. Vezetőedző: Josep Guardiola.
Benfica: Ederson - André Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu - Pizzi (Szamarisz, 91.), Fejsza, Renato Sanches, Gaitán - Jonas (Salvio, 83.), Mitroglu (Jiménez, 70.). Vezetőedző: Rui Vitória.

G.: Vidal (2.)

Sárga lap: Ribéry (22.), Bernat (42.), ill. Jonas (58.), Lindelöf (62.)

A szerdai program:
Wolfsburg-Real Madrid, 20:45
Paris SG-Manchester City, 20:45

Barcelona-Atlético Madrid, PERCRŐL PERCRE:

BL-negyeddöntő, 1. mérkőzések, keddi játéknap, végeredmények:

Barcelona-Atlético Madrid 2-1, Bayern München-Benfica 1-0.

90.: Öt perc.

90.: Csere: Saúl helyett Correa.

83.: Iniesta le, Arda be.

83.: Mascherano-sárga.

80.: Sergi Roberto érkezik Busquets helyére.

78.: Lucas gázolta el Neymart, megúszta sárgával.

76.: Csere: Griezmann helyett Thomas.

Barcelona-Atlético 2-1, Suárez, 74.p. - dupla, Alves beadás, Suárez-fejes középen erőből, Oblaknak esélye sem volt.

73.: Griezmann-sárga.

70.: Suárez-sárga lökésért.

Barcelona-Atlético 1-1, Suárez, 63.p. - Neymar lőtt be a balösszekötő helyéről a kapu elé, az uruguayi közelről továbbította be a labdát. Nagyon érett már ez a gól.

57.: Messi 17 méteres lövésére kellett vetődnie Oblaknak.

55.: Neymar fejelt Oblak kezébe középről.

53.: Csere. Carrasco helyett Fernández.

51.: Neymar-kapufa!!! A lécre csavart 15-ről, Oblak csak nézte.

49.: Messi ollózott centikkel a bal alsó mellé!!

47.: Filipe Luís közeli fejesét blokkolták.

46.: Folytatáááás!!!

45+2.: BL, a félidőben: Barca-Atlético 0-1, Bayern-Benfica 1-0.

45.: Kettő perc.

40.: Oblak kapcsolta le Iniesta indítását.

35.: Torres csúszott rá Busquetsre feleslegesen hátulról a felezővonalnál, Brych kiállítja a csatárt második sárgával! Vitatható, de megadható.

32.: Koke-sárga.

31.: Griezmann perdítése után szedte ki a labdát a bal alsóból Ter Stegen!!!

28.: Torres-sárga.

!!! Barcelona-Atlético 0-1, Torres, 25.p. !!! - Koke kiugratása után ziccerben lőtt el Ter Stegen lábai között.

22.: Griezmann lövése zörgette meg a Barca hálóját - hátulról.

19.: Alves emelt át a hosszú oldalra, Neymar robbant be, és fejelt erőből tiszta helyzetben... kevéssel fölé!!!

15.: Az Atlético térfelén a Barca, de a 16-oson belülre nem tud eljutni.

5.: Barcelonában Messié az első említésre méltó kísérlet, a 16-oson kívülről tüzelt, kevéssel ment mellé.

2.: Máris GÓÓÓÓÓL Münchenben!! Bayern-Benfica 1-0, Vidal, 2.p.  - fejes Bernat beadása után.

Elkezdődött!

Nou Camp, élőkép:

Két éve kiejtette az Atlético a Barcát a BL-negyeddöntőben, nézzük, mire mennek most egymással a felek a sorozat ugyanezen szakaszában. Az első meccset a Nou Campban rendezik kedd este. A Barca 1-2-vel, az Atleti 5-1-gyel melegített a bajnokságban. A Bayern eközben a Benficát fogadja. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!