BL: Megint jól taktikázott a Sturm, az utolsó pillanatban javított a Genk

A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének keddi napján kevés gól esett, de legalább magyarokért izgulhattunk. Lássuk, hogyan vághatnak neki a visszavágóknak a csapatok!

Hiába került hátrányba a Sturm Graz a grúz Zestafoni ellen idegenben. A hazai csapat annyi energiát ölt a gól megszerzésébe, hogy a meccs végére elfáradt fejben és fizikálisan is, így a Sturm egyenlíteni tudott kevéssel a bekapott gól után.

Mindkét gólhoz a védelem óriási bakija is kellett, ám míg grúz oldalon erőből, addig osztrák oldalon egy lágy emeléssel oldották meg a helyzetet, de az eredmény szempontjából ez semmit sem jelentett. 1-1-es döntetlennel zárult az odavágó, így a Szabics nélkül felálló Sturm kedvező helyzetből várhatja a visszavágót.

Ha visszanézné, hogyan alakult a meccs percről-percre, itt megteheti!

Tőzsér Dániel és a Genk bemutatkozása nem úgy sikerült, ahogy várták. Magyar szempontból duplán örülhettünk, ugyanis nemcsak Tőzsér, hanem Köteles László is lehetőséget kapott. A belga bajnok azonban hiába támadott többet, sőt lőtt gólt (amelyet les miatt nem adtak meg), az első élidőben emberhátrányba került. A második félidőben azonban már csak alig 5 percet kellett így játszani. A játékvezető az ellenféltől Babovicsot második sárga lappal leküldte a pályáról.

Ezután ismét visszavette a kezdeményező szerepet a Genk és sorra dolgozta ki a helyzeteket. Mégis a Partizan szerezte meg a vezetést a 66. percben: Tomic csapott le Volkov kipattanó labdájra és tette el Köteles mellett. Hamar jött azonban a válasz. Vossen egyenlített tizenegyesből, amit az előző gólszerző Tomic kezezése után ítéltek meg. Higgadtan a jobb alsóba bombázta a labdát, ezzel 1-1,de a feketeleves csak ezután jött a Partizannak. A csereként beállt Owunjimi kapott labdát a tizenhatos bal oldalán és szemfülesen átemelte a kapust, mindezt a 92. percben, ezzel edöntve a találkozót. Tőzséréknek ezzel együtt nem lesz könnyű dolga Belgrádban.

A forduló meglepetése a Rubin Kazany idegenbeli győzelme a Dinamo Kijev ellen. A keddi játéknapról azonban elmondható, hogy nagyon kevés gól esett, lássuk, hogy egészen pontosan hol, mennyi?!

FC Zestafoni - SK Sturm Graz 1-1
Gól: Gelashvili (74.) illetve Wolf (78.)

FK Ekranas - FC BATE Borisov 0-0

APOEL FC - ŠK Slovan Bratislava 0-0

PFC Litex Lovech - Wisła Krakkó 1-2
Gól: Wellington (46.) illetve Lamey (19.) Melikson (76.)

FC Dinamo Kijev - FC Rubin Kazany 0-2
Gól: Kasajev (6.) Natcho (68. p. 11-esből)