Benzema egyre közelebb Puskáshoz

A francia már csak kétgólnyira van a legendás magyartól.

Karim Benzema beérte az egyformán 10 gólos Alfredo Di Stéfanót és Cristiano Ronaldót, s két gólra van a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában szerzett 12 találatával az abszolút első Puskás Ferenctől - írta a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) csütörtöki elemző anyagában.

A Real Madrid francia csatára azzal lépett fel a holtversenyes második helyre, hogy büntetőből eredményes volt a BL szerda esti elődöntőjében, amelyet hazai pályán a spanyol királyi gárda 3-1-re nyert meg a Manchester City ellen, s összesítésben 6-5-tel bejutott a sorozat döntőjébe.

Az IFFHS kiemelte, hogy Benzema ugyanúgy a Real Madrid színeiben jutott el a nyolcaddöntőtől a döntőig tartó szakaszokat számolva tízig - s góljai számát még gyarapíthatja a Liverpool elleni május 28-i, párizsi fináléban -, ahogyan az 1959-1960-as szezonban Puskás, a csapattárs Di Stéfano (1957/1958), illetve Ronaldo (2016/2017) is tette. Utóbbi kettőnek - szintén a Reallal - volt még egy-egy alkalommal 8-8 gólos BEK/BL-idénye is.

A nemzetközi szervezet szerint egyébként a szerdai, madridi elődöntő hajrájában két percen belül - egészen pontosan 1 perc és 29 másodperc alatt - kétszer is betaláló brazil Rodrygo a harmadik leggyorsabb duplázó lett a Bajnokok Ligája históriájában. Nála is kevesebb idő kellett két találathoz a Bayern lengyel sztárjának, Robert Lewandowskinak és Cristiano Ronaldónak. Előbbi a német csapat Salzburg elleni 2022-es meccsén 1 perc 21 másodperc, utóbbi a Realnak a Wolfsburggal vívott 2016-os BL-mérkőzésén 1 perc 27 másodperc alatt volt kétszer is eredményes.