Az idei sorozatban először kapott ki az Arsenal, nyert a Braga

A Bajnokok Ligája H-csoportjában elszenvedte sorozatbeli első vereségét az Arsenal a Sahtar Donyeck otthonában, a Braga pedig Belgrádból hozta el a 3 pontot.

Bajnokok Ligája, H csoport:
Partizan Beograd (szerb) - Braga (portugál) 0-1 (0-1)
Belgrád, Partizan-stadion
v.: Hansson (svéd)
Partizan: V. Stojkovic - Miljkovic, Ma. Jovanovic, Krstajic, Lazevski - Petrovic, Moreira, Iliev, S. IliC - Boya, Cléo.
Braga: Felipe - Sílvio, Moisés, A. Rodríguez, Elderson - Alan, Vandinho, Aguiar, Paulo César - Mossoro, Matheus.
gól: Moisés (35.)

BL: hetet rúgott a Marseille, a legvégén egyenlített a Real, 16 között a Chelsea és a Bayern

[origo]|2010. 11. 03., 22:53|Utolsó módosítás: 2010. 11. 04., 0:02|
eszközök:

Harminckét gól született a Bajnokok Ligája negyedik fordulójának szerdai játéknapján, amelyből hetet a Zsolnán parádézó Marseille szerzett, vendégként egyetlen csapat sem aratott ilyen fölényes győzelmet a főtáblán. Három csapat már a 16 között érezheti magát, a Chelsea a Szpartak Moszkva elleni 4-1-gyel, a Bayern a Kolozsváron aratott 4-0-s sikerrel jutott a nyolcaddöntőbe, amalenyek biztos résztvevője lesz a Milan ellen a  94. percben egyenlítő Real Madrid is. Az Arsenal elvesztette a veretlenségét Donyeckben, és ezzel megnehezítette saját dolgát, a Sahtar beérte, míg a Belgrádban nyerő Braga három pontra megközelítette.

Bajnokok Ligája, G csoport:
AC Milan (olasz) - Real Madrid (spanyol) 2-2 (0-1)
Milánó, San Siro
v.: Webb (angol)
Milan: Abbiati - Abate, Thiago Silva, Nesta, Zambrotta - K-P. Boateng, Pirlo, Gattuso (Seedorf, 84.) - Pato (Ambrosini, 72.), Ibrahimovic, Ronaldinho (F. Inzaghi, 60.).
Real: Casillas - Sergio Ramos, Pepe (Pedro León, 80.), Ricardo Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - C. Ronaldo, Özil (Raúl Albiol, 95.), Di María - Higuaín (Benzema, 74.).
gól: F. Inzaghi (68., 78.), illetve Higuaín (45.), Pedro León (94.)

Az olasz drukkerek egy szenzációs élőképpel köszöntötték a csapatukat, a Milanra rá is fért ez a lélekemelő látvány, mert Madridban elég simán kikapott, a hétvégén pedig otthon bukott rangadót a Juventus ellen. A harmadik percben Higuaín jegyezte a meccs első lövését, 16 méterről célozta meg a bal alsót, de Abbiati kitolta a labdát.

Az első meccsen szabadrúgásgólt szerző, és a gólokat mostanság ipari mennyiségben szállító Cristiano Ronaldo a nyolcadik percben hallatott először magáról, de balos maszatolása elég gyengére sikerült, ki is fütyülte a San Siro népe. Két perccel később Pepe maradt üresen egy szabadrúgás után, de fejese a kapu fölé pattant, nagy helyzet volt. A másik oldalon Boateng lőtt 15 méterről, de a középre tartó labdát Casillas elcsípte.

A 12. percben Di María futotta le Zambrottát, ide-oda tologatta a labdát, végül óriási ziccerben úgy lőtt, hogy a labda a jobb kapufát is érintve ment mellé. Továbbra is a Real játszott veszélyesebben, Sergio Ramos megpattanó beadása után Pirlo előbb Higuaín fejesét mentette a gólvonalról, majd Di María ismétlését is blokkolta. Az első félidő felénél a Milan is mutatott valamit, Boateng tette a legjobb ütemben a labdát Ibrahimovic elé, aki éles szögből laposan próbálta meglepni Casillast, de a kapus nyerte a párharcot.

A 37. percben Ibrahimovic túljárt Casillas eszén, de gól így sem lett a helyzetből, Ronaldinho passza után a svéd torony átemelte a labdát a rossz ütemben kifutó kapus fölött, de jó egy métert tévedett. Az első félidő utolsó percében egy eladott labda után építkezhetett a Real, Di María szépen látta meg a védők közé bemozduló Higuaínt, aki egy átvétel után kilőtte a jobb alsót (0-1).

Cristiano Ronaldo óriási bombájával indult a második félidő, Abbiati nagy vetődéssel tolta ki a labdát a bal felső elől, a másik kapu előtt Ronaldinho és Boateng várt egymásra egy lepattanó után, így odalett a nagy helyzet. A Milan elég vérszegénynek tűnt támadásban, de a 68. percben mégis sikerült egyenlítenie: Pepe ügyetlenkedése után Ibrahimovic lódult meg a bal szélen, a beadásánál Casillas rosszul ért a labdába, a csereként beállt F. Inzaghi pedig - szokásához híven - ott volt, és a hálóba bólintott (1-1). Inzaghi ezzel még nem fejezte be, a 78. percben lesről rajtolt Gattuso hosszú labdájára, a partjelző azonban nem jelzett, a Milan-drukkerek kedvence pedig a felugró Casillas alatt a hálóba pöckölte a labdát (2-1).

Úgy tűnt, a Milan miatt Mourinho elveszti veretlenségét a Realnál, de a 94. percben két csere öszehozta az egyenlítést, Benzema passza után Pedro León úgy lőtte el a labdát, hogy az Abbiati lábai között került a kapuba (2-2).

A Real a döntetlennel továbbjutott, a Milannak viszont még viaskodnia kell az Auxerre-rel és az Ajaxszal. Inzaghi a 69. és a 70. nemzetközi kupagólját szerezte a Real ellen, amivel megelőzte a korábbi rekorder Gerd Müllert, és a még aktív Raúlt.

Auxerre (francia) - Ajax (holland) 2-1 (1-0)
Auxerre, Stade Abbé-Deschamps
v.: Clattenburg (angol)
Auxerre: Sorin - Hengbart, Coulibaly, Grichting, Dudka - Contout (Chafni, 80.), Pedretti, Ndinga, Birsa - Sammaritano (Berthod, 86.), Quercia (Langil, 63.).
Ajax: Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita (Sulejmani, 58.) - Enoh (S. De Jong, 46.), De Zeeuw (Eriksen, 83.), Emanuelson, Lindgren - Suárez, El-Hamdaui.
gól: Sammaritano (9.), Langil (84.), illetve Alderweireld (79.)

A pont nélkül álló Auxerre egy megpattanó lövéssel szerzett vezetést az Ajax ellen, a hollandok pedig csak a 79. percben tudtak válaszolni, amikor Alderweireld bólintott a bal alsóba egy szöglet utáni beadást követően. A végén mégis a franciák örülhettek, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után az Ajax-védelem elaludt, Langil pedig a hosszú sarokba gurított, amivel visszajöttek az Auxerre továbbjutási reményei.

Ezzel vezettek a franciák:

Az Ajax egyenlítőgólja:

Egy gyors szabadrúgás után dőlt el a meccs:

A csoport állása: 1. Real Madrid 10 pont, 2. AC Milan 5, 3. Ajax Amsterdam 4, 4. AJ Auxerre 3

Bajnokok Ligája, E csoport:
Basel (svájci) - AS Roma (olasz) 2-3 (0-2)
Bázel, St. Jakob Park
v.: Kuipers (holland)
Basel: Costanzo - Inkoom, Abraham, Ferati (Chipperfield, 88.), Safari - Shaqiri, Huggel, Yapi, Stocker - A. Frei, Streller.
Roma: Júlio Sérgio - Cassetti, Juan, N. Burdisso (G. Burdisso, 81.), Riise - Menez (Greco, 75.), De Rossi, Fábio Simplício, Perrotta - Totti, Vucinic (Borriello, 70.).
gól: A. Frei (69.), Shaqiri (83.), illetve Menez (16.), Totti (25., 11-esből), Greco (76.)
piros lap: Stocker (91., Basel)

Hiába kezdett aktívan a Basel, a Roma az első negyedóra végén a szemfüles és pontosan célzó Menez révén előnybe került, majd a Riise buktatásáért megítélt büntetőt Totti rúgta be némi szerencsével, Costanzo beleért a labdába, de védeni nem tudott. A svájciak szépítettek ugyan, de az alig egy perce pályán lévő Greco visszaállította a kétgólos különbséget, és ezt már nem tudta ledolgozni a hazai csapat.

Menez góljával vezetett a Roma:

Tottinak mázlija volt a büntetőnél, majdnem kivédte a kapus:

Frei közeli fejessel szépített:

Greco jó csere volt:

Shaqiri gólja már nem osztott, nem szorzott:

CFR Cluj (román) - Bayern München (német) 0-4 (0-2)
Kolozsvár, Constantin Radulescu-stadion
v.: Gumienny (belga)
Cluj: Stancioiu - Rada, Piccolo, Cadú (Tony, 78.), Panin - Culio, Rafael Bastos (Hora, 46.), Dica (Edimar, 46.), Tomás Costa - De Zerbi, Traoré.
Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic - Tyimoscsuk, Ottl - Hamit Altintop, Schweinsteiger (Müller, 75.), Kroos - Gomez.
gól: Gomez (12., 24., 71.), Müller (90.)

A sokat szapult Mario Gomez volt a Bayern nyerőembere Kolozsvárott, a spanyol felmenőkkel bíró csatár triplázni tudott, a végén pedig a vb-gólkirály Müller is szerzett egy gólt a hazaiak bénázása után. A Bayern ezzel a győzelemmel továbbjutott.

Gomez izomból bevágta a léc alá:

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. AS Roma 6, 3. FC Basel 3 (7-8), 4. CFR Cluj 3 (5-10)

Bajnokok Ligája, F csoport:
Chelsea (angol) - Szpartak Moszkva (orosz) 4-1 (0-0)
London, Stamford Bridge
v.: Cakir (török)
Chelsea: Cech - P. Ferreira, Ivanovic, Alex, Ash. Cole - Mikel (MacEachran, 69.), Ramires, Zsirkov - S. Kalou, Drogba (Sturridge, 76.), Anelka (Anelka, 76.).
Szpartak: Dikan - Ivanov, Pareja, Suchy, Makejev - Ibson, Sesukov (Drincic, 67.) - McGeady (Bazsenov, 80.), Alex (Kozlov, 69.), Kombarov - Welliton.
gól: Anelka (49.), Drogba (62., 11-esből), Ivanovic (66, 92..), illetve Bazsenov (86.)

Zilina (szlovák) - Olympique Marseille (francia) 0-7 (0-4)
Zsolna, Zilina-stadion
v.: Johannesson (svéd)
Zilina: Dubravka, Angelovic, Pecalka, Sourek, Leitner - Jez, Vittor (Zosak, 34.), Bello, Vladavic (Gergel, 60.) - Ceesay, Oravec.
Marseille: Mandanda - Azpilicueta, S. Diawara, M'Bia, Heinze (Taiwo, 62.) - Lucho González, Kaboré, Be. Cheyrou - Valbuena (Ayew, 62.), Gignac, Rémy.
gól: Gignac (12., 21., 54.), Heinze (24.), Rémy (36.), Lucho González (52., 63.)

Gignac első gólja:

A csoport állása:
1. (már továbbjutott) Chelsea 12 pont, 2. Olympique Marseille 6 (8-3), 3. Szpartak Moszkva 6 (5-6), 4. MSK Zilina 0

Sahtar Donyeck (ukrán) - Arsenal (angol) 2-1 (2-1)
Donyeck, Donbass Arena
v.: Busacca (svájci)
Sahtar: Pjatov - Srna, Csigrinszkij, Rakickij, Rat - Jadson, Gai, Hübschman, Willian - Eduardo, Luiz Adriano.
Arsenal: Fabianski - Eboué, Squillaci, Djorou, Clichy - Walcott, Eastmond, Wilshere, Rosicky, Nasri - Bendtner.
gól: Eastmond (29., öngól), Eduardo (45.), illetve Walcott (10.)

H-csoport állása:
1. Arsenal 9 pont (15-4), 2. Sahtar Donyeck 9 (7-6), 3. Braga 6, 4. Partizan Beograd 0