A Liverpool nem ismételte meg a 2005-ös Milan elleni BL csodát - videó

És akkor még finoman fogalmaztunk.

Az FC Liverpool nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018/19-es szezonját azt követően, hogy a sorozat szombat esti madridi fináléjában 2-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspur együttesét.

Az angol házidöntő első gólját az egyiptomi Mohamed Szalah szerezte már a második percben, miután a szlovén Damir Szkomina játékvezető 25 másodperc elteltével kezezés miatt büntetőt ítélt. A végeredményt a 87. percben a Barcelona elleni elődöntő hőse, az Anfielden duplázó belga Divock Origi állította be.

A Liverpool története során hatodik alkalommal hódította el a legrangosabb európai trófeát.

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak a szombaton autóbalesetben elhunyt José Antonio Reyes emlékére.

Mindössze 25 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Skomina büntetőt ítélt, amiért Sissoko kézzel ért bele Mané beadásába. A 11-est a tavaly a Real Madriddal szemben elveszített finálé első félidejében megsérült Szalah értékesítette. A gyors gól ellenére mindkét gárda rendkívül defenzív stílusban futballozott a folytatásban, a Liverpool átengedte a kezdeményezést riválisának, a Tottenham viszont nem tudott irányítani, leginkább felívelésekkel próbálkozott.

A Liverpool ebben a szezonban 28 alkalommal vezetett a szünetben, és ezeken a meccseken kivétel nélkül győzött.

A fordulást követően ugyan a tempó kicsit emelkedett, de helyzetek nem alakultak ki. A 69. percben a csereként pályára lépő Milner lövése kerülte el kicsivel a kaput. A hajrában a Tottenham nem tudott mit kezdeni mezőnyfölényével, ugyanakkor a 87. percben a Barcelona elleni elődöntős párharc visszavágójának hőse, Origi betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Bajnokok Ligája, döntő:
FC Liverpool (angol)-Tottenham Hotspur (angol) 2-0 (1-0)
Madrid, Wanda Metropolitano Stadion, 67 ezer néző, v.: Damir Skomina (szlovén)
gólszerzők: Szalah (2., 11-esből), Origi (87.)
FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum (Milner, 62.) - Mané (Gomez, 90.), Szalah, Firmino (Origi, 58.)
Tottenham Hotspur: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Sissoko (Dier, 74.), Winks (Moura, 66.) - Alli (Llorente, 81.), Eriksen, Szon - Kane

I. félidő:
2. perc: Mané vette át a labdát a 16-oson belül, beadásába viszont Sissoko kézzel ért bele. A büntetőt Szalah a kapu közepébe bombázta (1-0)

II. félidő:
87. perc: egy 16-oson belüli kavarodás után Origihez került a labda, ő pedig tíz méterről ballal kilőtte a bal alsót (2-0).