A hajrában döntött a Chelsea és a Sevilla

Mindkét együttes továbbjutott.

A Chelsea és a Sevilla is idegenben nyert a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, ezzel biztosította helyét a legjobb 16 között.

A londoniakat a Stade Rennes elleni mérkőzésen Callum Hudson-Odoi juttatta vezetéshez, aki az első félidő közepén remekül indult meg egy hosszú átadással, és nagy helyzetben nem hibázott. A hajrában összejött az egyenlítés a franciáknak Sehrou Guirassy révén, de a ráadásra még maradt egy Chelsea-gól: előbb Timo Werner nagy helyzetben hibázott, majd a magasra felpörgő labdát a csereként beállt Olivier Giroud a kapuba fejelte.

Fotó: Andrei Shramko\TASS via Getty Images

Az E csoport oroszországi összecsapásán a vendég Sevilla már a negyedik percben előnybe került a Krasznodarral szemben Ivan Rakitic pontos, távoli lövésével. A hazai együttes egyenlítő gólját a brazil Maciel Wanderson szerezte, nem sokkal azután, hogy a második félidőre beállt, végül Munir el-Haddadi állította be a végeredményt a 95. percben.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló: E csoport:

Stade Rennes (francia)-Chelsea (angol) 1-2 (0-1)
gólszerzők: Guirassy (85.), illetve Hudson-Odoi (22.), Giroud (91.)

FK Krasznodar (orosz)-Sevilla (spanyol) 1-2 (0-1)
g.: Wanderson (56.), illetve Rakitic (4.), Munir (95.)

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Chelsea 10 pont (9-1), 2. (és már továbbjutott) Sevilla 10 (6-3), 2. Krasznodar 1 (4-10), 4. Rennes 1 (2-7)

Borítókép: Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images