BL: bekezdett az Atlético, ám a Real írhat történelmet - videó

A Juventus a Real Madriddal vívhat ádáz harcot a BL-döntőben.

Atlético Madrid–Real Madrid 2-1 (2–1)

gólszerző: Níguez (12.), Griezmann (16. – 11-esből), ill. Isco (42.)

Nehéz helyzetből próbált kikecmeregni az Atlético Madrid a Real Madrid ellen vívott BL-elődöntő visszavágóján. Az első meccsen a királyiak háromgólos fórra tettek szert, így a matracosoknak már-már csoda kellett volna a továbbjutáshoz.

Diego Simeone tanítványai úgy kezdték a mérkőzést, mint akik valóban hisznek a fordításban. Az Atlético-játékosok hatalmas iramot diktáltak, a fölényük pedig a 12. percben érett góllá, ekkor egy szöglet után Saúl Níguez fejjel vette be Navas kapuját.

A Vicente Calderón Stadion publikuma kicsit később újabb találatot láthatott, Torres esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Griezmann hidegvérűen értékesítette.

BL: a Zebrák megint felfalták az ellenfelüket - videó " NEMZETKÖZI FOCI › Bajnokok Ligája

gólszerző: Mandzukic (33.), Alvés (44.), ill. Mbappé (69.) Aktívan kezdte a mérkőzést a Monaco, Leonardo Jardim együttese már az első percben szögletet rúghatott. Az ötödik minutumban Mbappé lőtt kapufát, bár a játékvezető les miatt egyébként is szabadrúgást ítélt a Juventusnak. A torinóiak az első félidő derekán ritmust váltottak, egyre többször dolgoztatták meg Subasicot.

A vendégeknek idő kellett, mire összeszedték magukat, ám ahogy telt az idő, egyre veszélyesebb akciókat vezettek. A hajrában Benzema szép szólót mutatott be az alapvonal közelében, Kroos elé került a labda, a német lövését még bravúrral hárította Oblak, de a kipattanót Isco pofozta be.

A második félidőben sokáig komolyabb lehetőség nélkül pörögtek a percek. A matracosok a 66. minutumban ismét megduplázhattak volna az előnyüket, de Navas kétszer is parádés védéssel óvta meg a kapuját.

Az odavágón mesterhármasig jutó Cristiano Ronaldo újra beköszönt, de a bíró lest látott, így maradt a 2–1.

Veresége ellenére a Real Madrid bejutott a fináléba, ahol történelmet írhat, hiszen a BL-ben még egyik csapatnak sem sikerült a címvédés. Zidane legénysége majd a Juventus együttesével méri össze erejét Cardiffban.