Mahrez duplájával először jutott BL döntőbe a Manchester City

Pep Guardiola csapata hazai pályán is legyőzte a PSG-t.

A labdarúgó Bajnokok Ligája első elődöntőjének visszavágóján a Manchester City és a PSG találkozott egymással.

A mérkőzésen extrém időjárás volt, hiszen hóesésben kellett játszania a csapatoknak.

Az első mérkőzést Pep Guardiola csapata 2-1-re nyerte.

A találkozót a farncia csapat kezdte erélyesebben, Neymar lövését kellett blokkolnia a Manchester City védőinek.

A 6. percben egy beadást követően Zinchenko vállára pattant a labda. A játékvezető először büntetőt akart ítélni, de a VAR segítsége után szabadrúgást ítélt kifelé.

Négy perccel később megszerezte a vezetést a Manchester City.

Éderson indította Zinchenkót, középre adta, ahol De Bruyne érkezett. Az ő lövését még blokkolták, de a kipattanóra Mahrez érkezett, aki már nem hibázott, így 11. percben összesítésben már két góllal vezettek az angolok. (1-0)

A gól után felpaprikázódott a mérkőzés, negyedóra után egy ordító PSG helyzet maradt ki. Neymar beadását Marquinhos fejelte a kapufára.

Három perccel később egy eladott labda után Di Maria próbálta meglepni a kint álló Édersont, de a lövése centikkel kapu mellé ment.

A mérkőzés első félidejének feléhez érve a PSG-nek több helyzete volt, de gólt nem tudott szerezni.

Fél óra elteltével De Bruyne próbálkozott kapura lövéssel, ám az kapu fölé szállt.

Öt perccel később a PSG is megvillantotta tudását. Herrera lövése szállt nem sokkal kapu fölé.

Az utolsó tíz percben Mauricio Pochettino tanítványai megpróbáltak gólt szerezni, de nem tudtak betalálni.

Az első félidő hosszabbításában Mahrez került nagy helyzetbe, de lövését Navas bravúrral védte, a kipattanót pedig Bernardo Silva lőtte kapu mellé.

A szünetben Manchester City-PSG 1-0, összesítésben 3-1-es eredménnyel továbbjutó a Manchester City.

A második félidőt a PSG kezdte jobban, Verratti lövését blokkolták a védők.

Az 53. percben Fodent ugratták ki, a lövését Navas védte, de les miatt szabadrúgás volt kifelé.

Egy perccel később megin Foden lőtt, Navas védett.

Az 55. percben Neymar hozta magát gólhelyzetbe, lövését Zinchenko blokkolta.

A 61. percben Herrera lövését blokkolta Ruben Dias. Mauricio Pochettino két perccel később kettőt is cserélt, Kean és Draxler jött be Icardi és Herrera helyére.

Két perccel később egy kontra után De Bruyne indította Fodent aki középre tette az érkező Mahreznek, aki öt méterről a kapuba lőtt, így összesítésben már 4-1-re vezetett a Manchester City. (2-0)

A 68. percben aztán a PSG gondjai tovább sokasodtak. Angel Di Maria indulatból oda lépett ellenfelének, amelyért Björn Kuipers azonnali hatállyal kiállította az argentin középpályást.

Mauricio Pochettino csapatának néhány játékosa ezek után teljesen elvesztette a fejét, rengeteg feszültség jött elő a francia csapatból. Az argentin szakember kettőt is cserélt. Lehozta Paredest és Florenzit helyére Diallót és Dagba jött be.

A 78. percben Phil Foden lőtt a 16-oson belülről kapura. Lövése a kapufát találta el.

Egy perccel később De Bruyne került helyzetbe, de Marquinhos menteni tudott előle.

A Manchester City meg akarta szerezni a harmadik találatot is a mérkőzésen, tíz perccel a vége előtt Foden lőtt, de lövését blokkolták a védők.

A 83. percben Gündogan ugratta ki Mahrezt, de Bakker leszerelte a büntetőterületen belül.

Öt perccel később Diallo szabálytalankodott, Walkerrel szemben sárga lapért cserébe.

A játékvezető két percet húzott rá, amelyben még egy szabadrúgást kapott a PSG, amit Neymar jócskán kapu fölé lőtt.

A Manchester City az idegenbeli 2-1-es siker után hazai pályán 2-0-ra győzte le a francia csapatot, aminek következtében bejut a Bajnokok Ligája döntőjébe. Összesítésben 4-1-el.

Borítókép: Jan Kruger - UEFA/UEFA via Getty Images

Sport365.hu - Mahrez találatával vezet a Manchester City az első félidőben

A mérkőzésen extrém időjárás volt, hiszen hóesésben kellett játszania a csapatoknak. Az első mérkőzést Pep Guardiola csapata 2-1-re nyerte. A találkozót a farncia csapat kezdte erélyesebben, Neymar lövését kellett blokkolnia a Manchester City védőinek. A 6. percben egy beadást követően Zinchenko vállára pattant a labda.