Gólparádé Münchenben, temérdek kimaradt bajor ziccer, PSG előny

A Bayerntől hiányzott Gnabry és Lewandowski is, de így is rengeteg helyzetet hagytak ki a bajorok. A Chelsea is előnyt szerzett a Porto ellen a játéknap másik mérkőzésén.

A címvédő Bayern München házigazdaként 3-2-re kikapott a Paris Saint-Germaintől a labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai, első mérkőzésén.

A heves hóesésben kezdődött müncheni meccs harmadik percben a hazaiak kameruni támadója, Maxim Choupo-Moting egy szöglet után a keresztlécre fejelt. Az ellentámadás végén Neymar passzát Kylian Mbappé lőtte kapura, a labda pedig Manuel Neuer lábai között a hálóba pattant (0-1).

A 12. percben egy újabb gyors párizsi ellenakció végén Julian Draxler is betalált, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A Bayern mindent megtett az egyenlítésért, több nagy helyzetet is kidolgozott, a 28. percben - Neymar beívelése után - mégis a PSG csapatkapitánya, Marquinhos talált a hálóba (0-2).

A 37. percben góllá érett a címvédő fölénye: Benjamin Pavard beíveléséből Choupo-Moting fejjel szépített (1-2). Az első félidőből hátralévő időben sem változott a játék képe, a Bayern közel állt az egyenlítéshez, de ekkor még nem járt sikerrel.

A szünet után egy szabadrúgást követően Thomas Müllernek már összejött az egyenlítés, ám Mbappé a 68. percben ismét eredményes volt (2-3). A németek a labdabirtoklás (60-40 százalék), illetve a kapura lövések (30-6) és a kaput eltaláló lövések (12-4) száma alapján is nagy fölényben futballozott, mégis megszakadt a 19 mérkőzésből álló veretlenségi sorozata a BL-ben.

A németek keretéből hiányzott a lengyel Robert Lewandowski, és az elmúlt évben a világ legjobbjának megválasztott csatár szerdán úgy nyilatkozott, hogy térdsérülése miatt a jövő keddi visszavágót is ki kell hagynia.

A Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató Chelsea - Mason Mount és Benjamin Chilwell góljaival - 2-0-ra győzött az FC Porto vendégeként, Sevillában.

Eredmények, negyeddöntő, első mérkőzések:

Bayern München (német) - Paris Saint-Germain (francia) 2-3 (1-2)

gólszerzők: Choupo-Moting (37.), Müller (60.), illetve Mbappé (3., 68.), Marquinhos (28.)

FC Porto (portugál)-Chelsea (angol) 0-2 (0-1)

g.: Mount (32.), Chilwell (85.)