Thomas Tuchel: "Hiba volt ezt a rendszert választani"

Sokat érhet a párizsiaknak az idegenben szerzett gól.

Thomas Tuchel, a Paris Saint-Germain szakvezetője nem bánja, hogy szokatlan hadrendet választott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, bár csapata 2-1-re kikapott a Borussia Dortmund vendégeként.

Borussia Dortmund - PSG: conférence de presse avec Thomas Tuchel

Après la défaite 2-1 contre le Borussia Dortmund en huitièmes de finale de la Ligue des champions, l'entraîneur-chef du PSG, Thomas Tuchel, explique les raisons de cette défaite.

A találkozót követően a német vezetőedző kifejtette: a Dijon elleni bajnokin már a négy-három-hármas taktikai felállásban játszottak, és ezúttal is az volt az elképzelésük, hogy labdavesztés után minél előbb visszatámadják az ellenfelet, és irányítsák a játékot, amelyből gyorsan helyzetekbe tudnak kerülni.

"Nem bánjuk, hogy így döntöttünk. A mérkőzés előtt vezetőedzőként döntéseket kell meghoznom, amikért felelősséggel tartozom. Senki nem tudja megmondani, mi történt volna, ha a négy-négy-kettes felállást választjuk" - mondta Tuchel.

This cheeky nutmeg by Jadon Sancho wins Skill of the Day! ⁣ #UCL #SOTD #BVB

378k Likes, 2,282 Comments - UEFA Champions League (@championsleague) on Instagram: " This cheeky nutmeg by Jadon Sancho wins Skill of the Day! ⁣ #UCL #SOTD #BVB"

A PSG a 0-0-s első félidőben mezőnyfölényben tudott játszani, de a Dortmund fokozatosan átvette az irányítást, és a 69. percben Erling Haaland góljával megszerezte a vezetést. Neymar a 75. percben egyenlített ugyan, de a 19 éves norvég csatár a 77. percben ismét eredményes volt, második gólja pedig eldöntötte a mérkőzést.

"A találkozó után már tudom azt mondani, a nem megfelelő végeredmény ismeretében, hogy hiba volt ezt a rendszert választani" - nyilatkozta.

Hozzátette: játékosai mintha féltek volna a hibázástól, támadásban pedig hiányzott belőlük a kellő türelem és a megfelelő időzítés.

A dortmundiak svájci edzője, Lucien Favre kiemelte: csapata nagyon fegyelmezetten játszott, különösen védekezésben, így kevés gólszerzési lehetősége volt a PSG-nek, de támadójátékukkal is elégedett volt.

Majd külön kitért a kétgólos Haalandra, akit januárban igazoltak, és hét dortmundi mérkőzését követően már 11 gólnál tart.

Fotó: Jörg Schüler/Bongarts/Getty Images

"Ő egy olyan játékos, aki mentálisan nagyon erős, és mindig támadni akar. Rendkívüli a hozzáállása, amellyel az egész csapat segítségére van, és mindezt még csak 19 évesen" - mondta.

A párizsi visszavágót március 11-én rendezik.

Borítókép: Erwin Spek/Soccrates/Getty Images