Vardy bombagólt lőtt a Poolnak, a Spurs megelőzte az Arsenalt!

Jamie Vardy bajnoki szezonbeli 17. és 18. találatával verte a Leicester magabiztosan a Liverpoolt a Premier League hétközi fordulójának keddi játéknapján. Ezzel megerősítették első helyüket a Rókák a Man. City és az Arsenal elleni rangadók előtt.

A 60. percig 0-0-ra állt a meccs Leicesterben, ekkor Vardy dropból hatalmas gólt ragasztott Simon Mignolet kapujába a 16-oson kívülről.

Bő tíz perc múlva ismét az angol válogatott csatár volt eredményes egy megpattanó bejátszás után.

A Sergio Agüerónak köszönhetően Sunderlandben győztes Manchester City tartani tudta a távolságot a listavezető Leicesterrel, nem így az Arsenal, amely góltalan találkozót játszott otthon a Southamptonnal. A Tottenham jobb gólkülönbségével meg is előzte a tabellán az Ágyúsokat.

A Manchester United a vártnál simábban fektette két vállra a Stoke-ot Lingard, Martial és Rooney hathatós közreműködésével, és megőrizte ötödik pozícióját.

Premier League, 24. forduló
Leicester-Liverpool 2-0 (Vardy 60., 72.)
Arsenal-Southampton 0-0
Sunderland-Manchester City 0-1 (Agüero 16.)
Manchester United-Stoke 3-0 (Lingard 14., Martial 23., Rooney 53.)

További eredmények: Norwich-Tottenham 0-3, West Ham-Aston Villa 2-0, Crystal Palace-Bournemouth 1-2, West Brom-Swansea 1-1.

Szerdán: Watford-Chelsea, Everton-Newcastle.