Simán hozta a ’Pool a városi derbit, nyert a United is

A Liverpool magabiztosan nyere a városi derbit az Everton ellen, a Manchester United a Crystal Palace ellen nyert, míg a West Ham a Watford ellen gyűjtötte be a három pontot.

A Liverpool az első félidő hajrájában gyakorlatilag el is döntötte a derbit. Előbb Divock Origi, majd Mamadou Sakho szerzett gólt öt perc leforgása alatt.

Az 50. percben aztán emberelőnybe kerültek a Vörösök, Ramiro Funes Mori brutálisan megtaposta Origit, akit le is kellett cserélni. Csak remélni tudjuk, hogy nem tört el a bokája.

A belga helyére érkező Daniel Sturridge lőtte a harmadik, majd Philippe Coutinho a negyedik gólt.

A Manchester United már a 4. percben megszerezte a vezetést, Matteo Darmian beadását Damien Delaney lőtte a saját kapujába.

A folytatásban a United diktálta a tempót, de több gól már nem esett. A második játékrészben egy szögletet követően röviden szabadítottak fel a védők, Darmian pedig bombagólt szerzett, ezzel manchesteri pályafutása első bajnoki gólját könyvelhette el az olasz védő.

West Ham United–Watford 3–1 (Carroll 11., Noble 45., 53. – mindkettő tizenegyesből, illetve Prodl 64.)
Manchester United–Crystal Palace 2–0 (Delaney 4. – öngól, Darmian 55.)
Liverpool–Everton 4–0 (Origi 43., Sakho 45+2., Sturridge 61., Coutinho 76.)