Mourinho elárulta, milyen nagy volt a tét a keddi mérkőzésen

A Bajnokok Ligája-indulást érő hely forgott kockán.

Jose Mourinho, a Tottenham Hotspur labdarúgócsapatának vezetőedzője úgy véli, ha kedden este nem győzték volna le a vendég West Ham Unitedet, elvesztették volna az esélyüket a Bajnokok Ligája-indulást érő hely megszerzésére.

A 31. fordulóban a londoni együttesek mérkőzése a 64. percig döntetlenre állt, de aztán Tomas Soucek öngóljával és - a sokáig sérült - Harry Kane első idei találatával megszerezték a három pontot a hazaiak. A Spurs február 16-a óta először nyert a Premier League-ben, az azóta lejátszott négy bajnokin mindössze két pontot gyűjtött. Minden sorozatot figyelembe véve pedig hétmeccses nyeretlenségi sorozata szakadt meg.

A csapat ezzel jelenleg hetedik a bajnoki tabellán, egy ponttal van kevesebbje, mint az ötödik helyen álló Manchester Unitednek.

"Nagyon fontos volt ez a három pont. Tulajdonképpen mindent vagy semmit helyzetben voltunk" - mondta a lefújás után Mourinho, aki szerint az első félidőben lassúak és körülményesek voltak, de a szünet után erősebben és lendületesebben tértek vissza a pályára.

A portugál mester és az együttes számára jól jött a leállás időszaka, legalábbis abból a szempontból, hogy felépültek a sérültek, köztük a sztárcsatár, Harry Kane. A válogatott támadó azt mondta, nagyon boldog, hogy a visszatérése utáni második mérkőzésén gólt is tudott szerezni.

"Ha kihagytál több mint hat hónapot, már alig várod, hogy újra a pályán lehess. Jó állapotban vagyok, sokat dolgoztam azért, hogy ez így legyen" - fogalmazott Kane.

Borítókép: Neil Hall/Pool via Getty Images

Sport365.hu - Megszakadt a Tottenham rossz sorozata - videó

A Tottenham négy nyeretlen bajnoki után gyűjtötte be újra a három pontot, miután az angol labdarúgó élvonal 31. fordulójának keddi játéknapján 2-0-ra legyőzte vendégét, a kiesés elől menekülő West Hamet. A mérkőzés összefoglalója: Highlights from our 2-0 win against West Ham in the Premier League at Tottenham Hotspur Stadium.