Látványos gólokkal tartja a lépést a Chelsea – videó!

A Southampton otthonában aratott győzelmével tovább tapad a Chelsea.

Remekbe szabott korai góllal szerezte meg a vezetést a Chelsea az angol labdarúgó bajnokság 10. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A 6. percben Eden Hazard az alapvonalnál a tizenhatoson belül előbb beültette a hintába a Southampton védőjét, majd Fraser Foster kapus lábai között a lapuba lőtt. Aztán a második félidő 55. percében jött Diego Costa és távolról zúdított a hazai csapat kapujába, beállítva ezzel a 2-0-s végeredményt.

Zsinórban negyedik győzelmével Antonio Conte csapata feljött egy pontra a Premier League-et holtversenyben vezető Manchester City-Arsenal-Liverpool hármas mögé, még kiélezettebbé téve - a sokak szerint - az elmúlt tíz év legjobb PL-idényét. A Chelsea az első tíz fordulóban 22 pontot gyújött, ez pont kétszer annyi, mint amennyit tavaly ilyenkor még José Mourinho irányításával szerzett a londoni együttes.

Diego Costa, a kékek támadója 64. Premier League mérkőzésén megszerezte 40. találatát, nála gyorsabban csak Jimmy Floyd Hasselbaink volt képes elérni ezt a gólmennyiséget: a legutóbb a megvesztegetési botrány során rivaldafényt kapó támadónak 59 meccs kellett a 40 gól eléréséhez.

A vasárnap másik mérkőzésén az Everton csatára, Romelu Lukaku zsinórban hetedik West Ham elleni pályára lépése alkalmával is a kapuba talált, a liverpooliak az ő, illetve Ross Barkley góljainak köszönhetően 2-0-ra győztek a kalapácsosok ellen.

Labdarúgás, Premier League, 10. forduló
Southampton-Chelsea 0-2 (0-1) gólszerzők: Hazard (6.), Diego Costa (55.)
Everton-West Ham 2-0 (0-0) gólsz.: Lukaku (50.), Barkley (75.)

szombaton játszották:
Crystal Palace-FC Liverpool 2-4 (2-3) gólsz.: McArthur (18., 33.), ill. Emre Can (16.), Lovren (21.), Matip (44.), Firmino (71.)
Manchester United-Burnley 0-0
Middlesbrough-Bournemouth 2-0 (1-0) gólsz.: G. Ramírez (39.), S. Downing (56.)
Tottenham Hotspur-Leicester City 1-1 (1-0) gólsz.: V. Janssen (44., büntetőből), ill. Musa (48.)
Watford-Hull City 1-0 (0-0) gólsz.: Dawson (öngól, 82.)
West Bromwich Albion-Manchester City 0-4 (0-2) gólsz.: S. Agüero (19., 28.), Gündogan (79., 90.)
Sunderland-Arsenal 1-4 (0-1) gólsz.: Defoe (65., bünt.), ill. A. Sánchez (19., 78.), Giroud (71., 76.)