Kiütötte a Pool a bajnokot, nyertek az ágyúsok is

A két nagy győzelmén kívül javarészt idegenbeli sikerek a PL-ben.

A West Ham United kétgólos előnyről 4-2-re kikapott a Watford csapatától az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján. A házigazda londoniak Michail Antonio duplájával a 33. percben már 2-0-ra vezetett, de a vendégek a szünet előtt egyenlítettek, a második félidőben pedig fordítaniuk is sikerült. A Watford először nyert az idényben, a West Ham pedig harmadszor kapott ki.

A Tottenham Hotspur is négyszer volt eredményes idegenben, így magabiztos győzelmet aratott a továbbra is nyeretlen Stoke City otthonában.

Az Arsenal a 18. percben hátrányba került a Southamptonnal szemben, miután egy szabadrúgást követően Petr Cech kapus hátáról a hálóba került a labda. Laurent Koscielny még a szünet előtt egyenlített, a 95. percben pedig Santi Cazorla büntetőből megszerezte a győztes gólt is az Ágyúsoknak.

A játéknap esti meccsén a Liverpool a duplázó Roberto Firmino vezérletével 4-1-re kiütötte a bajnoki címvédő Leicester City gárdáját.

Premier League, 4. forduló
Arsenal-Southampton 2-1 (1-1) gólszerzők: Koscielny (29.), Cazorla (90.), ill. Cech (öngól, 18.)
Bournemouth-West Bromwich Albion 1-0 (0-0) gólsz.: Wilson (79.)
Burnley-Hull City 1-1 (0-0) gólsz.: Defour (72.), ill. Snodgrass (90.)
Middlesbrough-Crystal Palace 1-2 (1-1) gólsz.: D. Ayala (38.), ill. Benteke (16.),  Zaha (47.)
Stoke City-Tottenham Hotspur 0-4 (0-1) gólsz.: Son Hjung-Min (41., 56.), Alli (59.), Kane (70.)
West Ham United-Watford 2-4 (2-2) gólsz.: M. Antonio (5., 33.), ill. Ighalo (41.), Deeney (45.), Capour (53.), Holebas (63.)
Liverpool-Leicester City 4-1 (2-1) gólsz.: Firmino (13., 89.), Mané (31.), Lallana (56.), ill. Vardy (38.)

korábban:
Manchester United-Manchester City 1-2 (1-2) gólsz.: Ibrahimovic (42.), ill. De Bruyne (15.), Ihenacho (36.)