Kilencgólos meccset nyert meg az Everton

A Tottenham Hotspur csapatát ejtették ki az FA Kupából.

Az Everton hosszabbítás után 5-4-re legyőzte vendégét, a Tottenham Hotspur csapatát az angol labdarúgó FA Kupa szerdai játéknapján, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A rendes játékidő után 4-4 volt az állás, a liverpooliak a brazil Bernard 97. percben lőtt góljával jutottak tovább.

A másik, élvonalbeli együttesek összecsapását hozó mérkőzésen a Leicester City egy 95. percben szerzett találattal ütötte el a továbbjutástól a Brightont.

A másodosztályú Swansea otthonában 3-1-re diadalmaskodó Manchester City - minden sorozatot figyelembe véve - egymás után 15. mérkőzését nyerte meg, ami rekord az élvonalbeli angol csapatok között. Az együttest edző Josep Guardiola 200. sikerét ünnepelhette a manchesteri kispadon.

Nagy Ádám csapata, a másodosztályú Bristol 1-0-s vereséget szenvedett az élvonalbeli Sheffield United otthonában, így búcsúzott. A magyar válogatott középpályás a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Borítókép: Tony McArdle/Everton FC via Getty Images