Hosszú időre elvesztette legjobbját a Liverpool, de Kloppék így is nyertek

Kilencgólos thrillert hozott a Crystal Palace walesi vendégjátéka, megint nem nyert a Leicester City, a hajrában döntött a ’Pool.

A Liverpool a Sunderland ellen már a 34. percben elvesztette Philippe Coutinhót, akit hordágyon kellett levinni, miután összerúgott ellenfelével. A képeken nagyon csúnyaán fest az eset, de az első hírek szerint megúszta a törést. A Vörösök góljait a brazil helyére érkező Divock Origi és James Milner szerezték.

Divock Origi Goal HD- Liverpool vs Sunderland... by YNWAHD

A Leicester kétszer is hátrányból áltt fel, de így is csak döntetlenre futotta a Middlesbrough ellen.

A forduló legelképesztőbb mérkőzését a Swansea City és a Crystal Palace játszotta egymással: a vendég londoniak korán vezetést szereztek, ezt követően azonban a második félidő közepére 3-1-re elhúzott a hazai csapat. A Crystal Palace a 75. és a 84. perc között három gólt szerezve fordított (3-4), azonban a csereként pályára lépett Fernando Llorente a 91. és a 93. percben duplázott, ezzel megszerezte a Swansea Citynek a győzelmet.

Liverpool–Sunderland 2–0 (Origi 75., Milner 90. – 11-esből)
Hull City–West Bromwich Albion 1–1 (Dawson 72., ill. McAuley 34.)
Leicester City–Middlesbrough 2–2 (Mahrez 34. – 11-esből, Szlimani 90. – 11-esből, ill. Negredo 13., 71,)
Swansea City–Crystal Palace 5–4 (Sigurdsson 36., Fer 66., 68., Llorente 91., 93.,  ill. Zaha 19. Tomkins 75., Cork 82. – öngól, Benteke 84.)