Fernandinho piros lapja ellenére is nyert a City, botlott a ’Pool

A Manchester City tíz emberrel is nyerni tudott a Premier League 20. fordulójában, eközben a Liverpool Jermain Defoe büntetőinek hála, csak egy pontot szerzett Sunderlandben.

A Manchester City a 32. percben veszítette el csapatkapitányát. Fernandinho egy páros lábas becsúszás után mehetett zuhanyozni. Az 58. percben ennek ellenére megszerezte a vezetést a City, Gael Clichy lapos lövése ért gólt. A francia védő mindössze harmadik angol bajnoki gólját szerezte. A második félidőre csereként beállt Sergio Agüero szerezte csapata második gólját, a vendégeknek Mee révén csak a szépítésre futotta.

A Liverpool Sunderlandben vendégeskedett, és meg is szerezte a vezetést Daniel Sturridge révén, ám Defoe tizenegyesből szépített. A hajrában Mané szerezte meg ismét a vezetést, de nem sokkal később összehozott egy tizenegyest, amit Defoe ismét értékesített.

Eredmények:

Manchester City–Burnley 2–1 (Clichy 58., Agüero 62., ill. Mee 70.)
Sunderland–Liverpool 2–2 (Defoe 25., 84. – mindkettőt 11-esből ill. Sturridge 19., Mané 72.)
Middlesbrough–Leicester City 0–0
Everton–Southampton 3–0 (E. Valencia 73., Baines 81. – 11-esből, Lukaku 89.)
West Bromwich Albion–Hull City 3–1 (Brunt 49., McAuley 62., Morrison 73., ill. Snodgrass 21.)