Három vereség után ünnepelhetett az MU, kiesett a Burnley

Megdolgoztatták a Manchester Unitedet a három pontért Londonban, a Crystal Palace otthonában, a Premier League 36. fordulójának szombat esti bajnokiján. Egy győzelemre a BL-kvalifikáció a Van Gaal-csapatnak.

Ashley Young volt a hős, ő harcolta ki az első félidei büntetőt, amelyet Mata lőtt be, és ő rajzolta Marouane Fellaini fejére a labdát a hajrá kezdetén.

A két vendéggól között Jason Puncheon talált be szabadrúgásból. Egy darabig a győzelemért rohamozott a meccsen a Palace, ám De Gea kapus állta a sarat.

Rossz hír viszont az MU szurkolói számára, hogy Wayne Rooney-t és Luke Shaw-t is le kellett cserélni sérülés miatt az első félidőben.

A Burnley hiába nyert kiesési rangadót Hullban, a játéknap folyamán az Aston Villa, a Sunderland és a Leicester is diadalmaskodott, a Newcastle pedig pontot szerzett, így megvan a PL első kiesője.

Premier League, 36. forduló:
Crystal Palace-Manchester United 1-2 (0-1)

G.: Puncheon (57.), ill. Mata (20. - 11-esből), Fellaini (77.)

Korábbi végeredmények: Everton-Sunderland 0-2, Aston Villa-West Ham 1-0, Hull-Burnley 0-1, Leicester-Southampton 2-0, Newcastle-West Brom 1-1, Stoke-Tottenham 3-0.

Tabella, élmezőny: 1. Chelsea 83 pont (35 meccs) - már bajnok, 2. Manchester City 70 (35), 3. Arsenal 70 (34), 4. Manchester United 68 (36), 5. Liverpool 61 (35) ...