Ezt súgta Guardiola a labdaszedőnek

A Manchester City edzője nem csak futballistáinak adott utasításokat.

Szombaton, a Crystal Palace-t 5–0-ra legyőző Manchester City menedzsere mérkőzés közben az egyik labdaszedővel tartott taktikai megbeszélést. A lefújás után az újságírók természetesen rákérdeztek a katalán mesternél, miért érezte szükségesnek. Guardiola elárulta, nemcsak csapata kezdte lassan a mérkőzést, hanem a labdaszedők is.

„5-10 másodperc is eltelt, mire egy bedobásnál játékba hoztuk a labdát. A labdaszedők is lassúak voltak, minden lassú volt. Alkotnunk, provokálnunk kell a játékot, az első félidő túlnyomó részében ez nem igazán sikerült” – ecsetelte a menedzser.

A Manchester City hazai pályán a 44. percig gólnélküli döntetlenre állt a sereghajtó Palace ellen, az első félidő hajrájában Leroy Sané törte meg a jeget egy káprázatos góllal, aztán ötig meg sem állt a City.