Eden Hazard Lionel Messit idéző gólt szerzett a Barcelona ellen -videó

A londoni kékek 2-2-es döntetlent játszottak a katalánokkal, majd a tizenegyes párbaj végén José Mourinho tanítványai örülhettek.

A Washington Redskins stadionjában lépett pályára a Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona az angol bajnok Chelsea ellen a Nemzetközi Bajnokok Kupája sorozatban.

A londoni csapat a 10. percben szerezte meg a vezetést, amikor Eden Hazard a térfél közepén átvette a labdát, majd négy Barca védőt megbolondítva begyalogolt a tizenhatosig, majd a kapu jobb oldalába lőtt 1-0. A Barca Ivan Rakitic révén egyenlíthetett, volna de Thibaut Courtois a helyén volt, míg a Chelsea részéről Diego Costa hibázott ziccert, majd Oscar is csak a felsőlécet találta el szabadrúgásból.

A második félidőben egyenlített a Barca, Mathieu benyesett labdáját Azpilicueta nem tudta rendesen kifejelni, így Luis Suárezhez került a labda, aki egy csel után elfektetett három embert, majd a kapuba emelt 1-1.

A 66. percben már a katalánok vezettek, Sandro kapott labdát a baloldalon, Gary Cahill mellett megcsinált egy befele cselt, majd a hosszú felső sarokba tekert 2-1.

A 85. percben az előző gólnál menteni nem tudó Gary Cahill talált be, aki egy magasan szálló labdáért folytatott harcban magasabbra emelkedett, mint a Barca hálóőre, Masip és az üres kapuba fejelt 2-2.
 Jöhettek a tizenegyesek, ahol a Barcából Alen Halilovic és Gerard Piqué is rontott, míg a túloldalról senki, így nyert José Mourinho gárdája.

A Chelsea következő ellenfele az Arsenal lesz, augusztus 2-án (vasárnap) a Wembley Stadionban, az angol Szuperkupa-döntőben.

Nemzetközi Bajnokok Kupája

Chelsea-Barcelona 2-2 (1-0) – 11-esekkel: 4–2
Landover, FedEx Field.

Chelsea: Courtois – Ivanovics, G. Cahill (Chalobah, 87.), Zouma, Apilicueta (Terry, 62.) – Matics (Mikel, 61.), Oscar (Ramires, a szünetben) – Kenedy (Willian, a szünetben), Fabregas (Moses, 64.), E. Hazard (Falcao, 68.) – Diego Costa (Rémy, 60.). Menedzser: José Mourinho

Barcelona: Ter Stegen (Masip, 60.) – Douglas (Sergi Roberto, 17.), Bartra (Piqué, 59.), Mathieu (Vermaelen, 59.), Adriano (Jordi Alba, 60.) – Rakitic (Iniesta, 60.), Gerard Gumbau (Rafinha, 61.), Busquets (Sergi Samper, 61.) – Munir (Halilovic, 73.), Suárez (Pedro, 62.), Sandro. Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerzők: E. Hazard (10.), G. Cahill (85.), ill. Suárez (52.), Sandro (66.)