Döntetlen lett a Chelsea–Liverpool, Agüero kiejtette a QPR-t

A Chelsea bajnokként fogadta a Liverpool csapatát, a Manchester City a QPR ellen folytatta harcát az ezüstért.

A Chelsea már korábban bebiztosította a bajnoki címét, így a szokásoknak megfelelően a Vörösök díszsorfallal várták a londoniakat. Az 5. percben már vezetett is a hazai Cesc Fabregas szöglete után John Terry fejelt gólt, ezzel 39 találattal a PL-történelem legeredményesebb védője lett. Az egyenlítés a 44. percben érkezett szintén egy fejesből, Jordan Henderson szabadrúgása után a távozó, a Stamfordon utoljára pályára lépő Steven Gerrard bólintott.

A döntetlennel a Liverpool gyakorlatilag lemondhat a Bajnokok Liája-indulásról.

Chelsea–Liverpool 1–1 (Terry 5., ill. Gerrard 44.)

Chelsea: Courtois - Ivanovics, Zouma, Terry, Filipe Luís - Mikel, Loftus-Cheek - Willian, Fabregas, Hazard - Rémy.
Liverpool: Mignolet - Johnson, Lovren, Skrtel, Can - Gerrard, Henderson, Coutinho - Sterling, Lambert, Lallana.

A Manchester City darabokra szedte a QPR-t, amelynek csak akkor maradt volna esélye a Premier League-ben maradni, ha legyőzi a manchesterieket.

Nem sokat javított a helyzetükön, hogy Sergio Agüero már a 4. percben gólt szerzett, ennek ellenére a Queens Park is eljutott egy lesgólig, sőt, a kapufát is eltalálták. A 32 percben már kettő volt a különbség, Alekszandar Kolarov szabadrúgásból szerzett gólt.

A második félidőben Agüero teljessé tette mesterhármasát, sőt gólpasszt is jegyezhet, miután James Milnert szolgálta ki, a végeredményt David Silva állította be Wilfried Bony sarkazós gólpasszából. A Burnley mellett ezzel már két kieső is ismert, a Manchester City három ponttal előzi meg a 3. helyen álló, hétfőn a Swansea-t fogadó Arsenalt, a BL-indulás már biztos, a második helyért még nagy csata várható.

Manchester City–QPR 6–0 (Agüero 4., 50., 65. – a harmadikat 11-esből, Kolarov 32., Milner 70., Silva 87.)