Álomszerűen debütált Pedro a Chelsea-ben

Pedro hamar letette a névjegyét a Premier League-ben. Első félórájának mérlege a Chelsea-ben: gól, gólpassz. A világbajnok, BL-győztes csatár remeklése, és a 3-1-es félidei vezetés ellenére is megizzadt a Chelsea a West Brom otthonában, a 3. forduló vasárnap délutáni meccsén.

A Barcelonától, 30 millióért igazolt spanyol csatár előbb egy megpattanó lövésből juttatta vezetéshez új csapatát, majd Diego Costával lövetett gólt tíz minutummal később, a 29. percben.

James Morrison - aki 0-0-nál, az első negyedóra végén fölépuskázott egy büntetőt - szépíteni tudott, de César Azpilicueta "helyreállította" a kétgólos differenciát még a szünet előtt.

A folytatásban a játékvezető úgy látta, hogy John Terry gólhelyzetben lökte meg Salomon Rondónt, ezért azonnal kiállította a védőt, és máris ismét nyílttá vált a mérkőzés.

Morrison nem sokkal ezután duplázni tudott fejesből (2-3), ám ha vérrel-verejtékkel is, végül emberhátrányban is behúzta első győzelmét a bajnok a birminghami vendégjátékon.

Premier League, 3. forduló, végeredmény:
West Brom-Chelsea 2-3 (1-3)

G.: Morrison (35., 59.), ill. Pedro (20.), Diego Costa (30.), Azpilicueta (42.)
Piros lap: Terry (54.)

Később: Everton-Manchester City, Watford-Southampton.

Szombatról: Crystal Palace-Aston Villa 2-1, Leicester-Tottenham 1-1, Norwich-Stoke 1-1, Sunderland-Swansea 1-1, West Ham-Bournemouth 3-4, MU-Newcastle 0-0.

Tabella, élmezőny 17 órakor: 1. Leicester 7 pont (3 meccs, 7-4), 2. Man. United 7 (3 meccs, 2-0), 3. Man. City 6 (2 meccs, 6-0), 4. Crystal Palace 6 (3 meccs, 6-4), 5. Liverpool 6 (2 meccs, 2-0) ...