18 sztár, aki kudarcot vallott a PL-ben

Kétségtelen, hogy a Premier League minden játékost próbára tesz, de vannak, akiknek csak a szenvedés jutott.


Köztudott, hogy nem minden labdarúgónak jön be az angol foci, ugyanis nem mindenki bírja felvenni a Premier League tempóját, nem nem mindenki bírja a bajnokság keménységét, így jó pár olyan sztárt látunk már, akinek bizony beletört a bicskája.

Az elmúlt években számtalan sztárt láttunk megbukni a világ legjobb és legerősebb bajnokságában. Ugyanis ezek a labdarúgók nem tudtak alkalmazkodni a szigetországi körülményekhez, nem sikerült megfelelni az elvárásoknak, a gyenge teljesítmény miatt pedig tovább álltak, hogy más ország bajnokságában bizonyítsanak.

Vannak olyan labdarúgók, mint Lionel Messi vagy Andrés Iniesta, akik soha nem próbálták ki magukat a Premier League-ben. Vannak olyanok, mint Cristiano Ronaldo, vagy Thierry Henry, akik viszont maradandót alkottak a ködös Albionban.
És van egy harmadik halmaz, amelyben azok a futballisták tartoznak, akik megváltóként érkeztek, de az angol bajnokság kriptonitként hatott rájuk.

Cikkünkben összegyűjtöttünk 18 világsztárt, akik valamilyen oknál fogva nem tudtak maradandót alkotni Angliában.

18. Juan Cuadrado

Magától értetődő, hogy Cuadrado soha nem volt olyan jó játékos, mint a listán szereplő többi labdarúgó – éppen ezért áll a 18. helyen -, ugyanakkor teljesítményével csalódást okozott José Mourinho számára. A Chelsea kifizette érte a 26 millió eurós kivásárlási árat, és csupán 13 meccsen szerepelt. Figyelembe véve, hogy a kolumbiai támadó hogyan játszott a Juventusban és a Fiorentinában ez a szám roppant kínos.


(Kép: AMA/Corbis via Getty Images)

17. Stefan Savic


Savic példája remekül tükrözi, hogy egy játékos mennyit tud fejlődni, ha idejében észreveszi, hogy a Premier League nem neki való. A montenegrói hátvéd manapság az egyik legbiztosabb pontja Diego Simeone Atlético Madridjának, ilyen teljesítményre azonban valószínűleg nem lett volna képes a Manchester City játékosaként. Csupán 12 mérkőzést játszott Angliában majd a Fiorentinába igazolt.


(Kép: Dave Thompson/PA Images via Getty Images)

16. Davor Suker


Suker már a harmincas éveiben járt, amikor az Arsenal leigazolta 1999-ben, és ugyan a 39 meccsen elért 11 gól nem olyan rettenetes statisztika, de az egyértelmű, hogy a Premier League-ben nem alkotott maradandót. Alighanem az Ágyúsok szurkolói sokkal többet vártak egy olyan játékostól, aki a ’98-as világbajnokság gólkirályságért járó aranycipőt megnyerte és három sikeres évet töltött a Real Madridban. A horvát játékos az ágyúsok után még a West Ham United színeiben is megpróbálta letenni a névjegyét, inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel.


(Kép: Graham Chadwick /Allsport/ Getty Images)

15. George Weah


Weah aranylabdásként érkezett a Cheslea-hez, de nem sok sót evett meg a Stamford Bridge-en. A libériai labdarúgó a Monaco, a Paris Saint-Germain és az AC Milan mezében alkotta a legnagyobbat, az angol szurkolók pedig sajnálhatják, hogy sem a Chelsea-ben, sem a Manchester Cityben nem tudott hasonlót nyújtani.


(Paul Marriott/EMPICS via Getty Images)

14. Fernando Morientes


Morientes 60 meccs alatt 12 gólig jutott a Vörösök mezében, azonban lássuk be, hogy ennél többet várna az ember egy olyan labdarúgótól, aki 47-szeres spanyol válogatott és a Real Madrid színeiben gólt szerzett a Bajnokok Ligája döntőjében.


(Kép: Alex Livesey/Getty Images)

13. Ricardo Quaresma


Quaresma a húszas évei közepén járt, mikor a Chelsea-vel féléves kölcsönszerződést írt alá. A fél év alatt azonban nem sok örömben volt része, négy meccsen kapott lehetőséget, gólt viszont nem tudott szerezni. Mivel nem tudott állandó helyet kiharcolni magának a csapatban, így a szezon végeztével visszatért az Interhez.


(Kép: Adam Davy - PA Images via Getty Images)

12. Maicon


A brazil játékos a világ legjobb jobbhátvédje volt 2010-ben. A Manchester City szurkolóinak legnagyobb örömére a csapathoz igazolt Maicon az Intertől, azonban az angol drukkerek nem tudták megcsodálni, hogy miért is emlegették a védőt a legjobbak között. A 76-szoros brazil válogatott labdarúgó nem tudta megszilárdítani a helyét a kezdőcsapatban, sőt a saját posztján a harmadik helyre szorult a rangsorban. Mindössze 13 PL-meccsel a háta mögött egy évvel később visszatért Olaszországba.


(Kép: Michael Regan/Getty Images)

11. Gonzalo Higuaín


Az argentin támadó kölcsönbe ékezett a Juventustól a Chelsea-hez, és finoman szólva sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. 14 meccsen öt gólt szerzett, ugyanakkor ez a teljesítmény roppant gyenge egy olyan csatártól, aki a londoni „kiruccanást” megelőzően képes volt harminc gólt termelni egy idényben. A londoni klub tehát visszaküldte a csatárt Torinóba, mivel Gonzalo Higuaín nem szolgált elég meggyőző teljesítménnyel.


(Kép: Marc Atkins/Getty Images)

10. Deco


A Chelsea-nél valószínűleg azt gondolták, hogy megütötték a jackpotot, miután a Barcelona klasszis irányítóját megszerezték 2008-ban. Első meccsén, a Portsmouth ellen a 88. percben gólt szerzett és megválasztották a mérkőzés legjobbjának, sőt a hónap legjobb játékosának is. A portugál középpályás teljesítménye azonban hanyatlásnak indult, a 2009/10-es szezonban be is bizonyította, hogy egyszer minden jó dolog véget ér. 2010. augusztus 7-én Deco Európai karrierje ért véget, ugyanis az angol csapatából a brazil Fluminense együtteséhez igazolt. A Chelsea-ben egyébként két év alatt 43 mérkőzésen szerepelt és 5 gólt szerzett.


(Kép: Rebecca Naden/PA Images via Getty Images)

9. Gerard Piqué


Szintén egy olyan játékos, aki fiatalon megfordult a Premier League-ben, de nem ott vált igazán ismerté. A Barcelona sztárja 23 meccsen játszott a Manchester Unitedben.


(Kép: Mike Egerton - PA Images via Getty Images)

8. Diego Forlán


2002-ben szerződtette a Manchester United, az első szezonja egészen jól sikerült. A következő szezonban azonban már nem örvendhetett ilyen jó formának, pedig Sir Alex Ferguson több poszton is kipróbálta, de mindhiába. Sokan többet vártak egy 12 millió eurós csatártól, azonban az uruquayi támadó 63 meccsen csupán 10 gólt szerzett. Ez roppant csalódást keltő annak tükrében, hogy Forlán pályafutása későbbi szakaszában 2 Európai aranycipőt nyert és a 2010-es világbajnokság aranylabdásának is megválasztották.



(Kép:  Matthew Peters/Manchester United via Getty Images)

7. Jerome Boateng
Tény hogy a német játékost sérülések is hátráltatták, de talán, ha a Citynél meghallgatták volna Boateng kérését, hogy a védelem közepén szeretne játszani, akkor többre mentek volna vele. A világbajnok hátvéd csupán egy évig tartozott a City kötelékébe. Az angol klub ugyanis beadta derekát és 16 meccsel a háta mögött elengedte a távozni akaró Boatenget a Bayern Münchenhez.


(Kép: Dave Thompson/PA Images via Getty Images)

6. Bastian Schweinsteiger


Ha már német világbajnok labdarúgóknál tartunk, Schweinsteiger egy évvel a brazíliai torna után írt alá a Manchester Unitedhez, azonban azt valószínűleg ő sem sejtette, hogy ez a közös frigy nem lesz túlzottan sikeres. Minden idők egyik legjobb német futballistájának beilleszkedését rengeteg sérülés hátráltatta, másfél szezon alatt csak 35 meccsen lépett pályára, de így is FA-kupát nyert a Louis Van Gaal vezette csapatta. Azonban messze sikerek messze elmaradtak attól, amit a Bayernél megszokott, majd José Mourinho 2017-ben egészen Chicagóig száműzte a csapattól.


(Kép: Matthew Ashton - AMA/Getty Images)

5. Juan Sebastian Verón


Az argentin középpályás 2001-ben a Lazio csapatától érkezett az Old Traffordra közel 28 millió fontért, amivel az akkori labdarúgás egyik legdrágább játékosának számított. A nagy várakozások ellenére nem alkotott ő sem maradandót a szigetországban, ugyanis nehezen vette fel az angol futball nagyobb tempóját és keményebb játékstílusát. A Manchester United csapatában két szezont töltött el, 51 mérkőzésen jutott szóhoz, és csupán 7 gólt szerzett. Ezt követően a Chelsea orosz milliárdos tulajdonosa, Roman Abramovics 15 millió fontért szerződtette. A londoniaknál azonban talán még katasztrofálisabban alakult a karrierje, ugyanis négy év alatt mindössze hét meccsen lépett pályára.


(Kép: Mike Egerton/EMPICS via Getty Images)

4. Robinho


Robinho valószínűleg soha nem tartozott az aranylabda-esélyes világklasszis játékosok közé, de egy Real Madridot megjárt brazil válogatott labdarúgótól alighanem többet várna az emberfia, mint amit a Manchester Cityben produkált. Az első szezonja meglehetősen parádésra sikerült, minden sorozatot figyelembe véve 15 gólt termelt, azonban a gondok ezt követően jöttek. A második idényében 3 hónapot hagyott ki sérülése miatt, így a szezonban csak 12 mérkőzésen kapott lehetőséget, ezeken pedig csak 1 gólt szerzett. Azt az egyet is egy alacsonyabb osztályban szerepelő csapatnak, a Scunthorpe Unitednek az FA-kupában.


(Kép: Laurence Griffiths/Getty Images)

3. Ángel Di María

Az argentin játékos utólag talán már talán belátja, hogy élete legnagyobb hibája volt az Old Traffordra költöznie Madridból. A Bajnokok Ligája megnyerése után pár hónappal a Real Madridból a Manchester Unitedbe igazolt, ott azonban közel sem tudott olyan teljesítményt nyújtani, amit vártak tőle, nem tudott megfelelni az elvárásoknak és mindössze három találatig jutott 29 bajnokin.


(Kép: Michael Regan/Getty Images)

2. Radamel Falcao


A Falcao számára talán még fájdalmasabb az a tény, hogy Veronhoz hasonlóan mind a Manchester Unitedben, mind a Chelsea-ben kudarcot vallott. A vörös ördögök a 2014/2015-ös szezonban megszerezték a kolumbiai gólvágót kölcsönbe, de csalódást keltő teljesítményt produkált, 29 mérkőzésen mindössze négy gólig jutott. Egy évre rá már a rivális londoni kékeknél rúgta a bőrt Falcao, ahol még a Unitednél is pocsékabb produkcióval rukkolt elő, ugyanis 12 mérkőzésen egy gólig jutott, ezzel pedig elásta magát a Premier League-ben.


(Kép: Michael Regan/Getty Images)

1. Andrij Sevcsenko

Az aranylabdás ukrán gólzsákhoz nagy reményeket fűztek Londonban, ugyanis az AC Milan színeiben 7 szezont alatt 322 mérkőzésen lépett pályára és 175 alkalommal szerzett gólt. Sevcsenko az olaszokkal Bajnokok Ligáját és olasz bajnokságot is ünnepelhetett. Így érthető mód azt várta a Chelsea vezetősége, hogy Drogbával karöltve szórják majd a gólokat. Az ukrán támadó azonban olyannyira nem találta meg a számításait a szigetországban, hogy két idény alatt mindössze 22 gólig jutott 77 mérkőzésen. A PL-es kitérő megtörte a legendás játékos karrierjét, ugyanis hiába tért vissza Milánóba kölcsönben, régi formáját már nem tudta visszanyerni.


(Kép:Sean Dempsey - PA Images/PA Images via Getty Images)

Ön kit hiányol a listáról? írja meg nekünk kommentben.

Forrás: givemesport
Borítókép: Gary M. Prior/Getty Images

Sport365.hu - A futballtörténelem 50 legjobb védője

A labdarúgás egyik legfontosabb eleme a védekezés, hiszen amíg a támadó számos helyzetet kihagyhat a gólja előtt, addig egy védőnek nem remeghet meg a lába, mivel olykor egyetlen hiba is végzetes tud lenni. A modern labdarúgásban rengeteg kiváló hátvédet láttunk már, azonban nehéz lenne eldönteni, hogy közülük ki volt a legjobb.

Videók