Ligakupa: Bogdán a hős, első meccsén tizenegyespárbajt döntött el! - videó

Az angol Ligakupában az Arsenal a Tottenham Hotspur otthonában nyert, a Manchester United és a Chelsea is magabiztosan nyert, hosszabbításig jutott a Bogdán Ádámmal felálló Liverpool, másodosztályú csapattól kapott ki a Newcastle.

A debütáns Bogdán Ádámmal felálló Liverpool 1–1-es döntetlen után tizenegyespárbajra kényszerült a negyedosztályú (!) Carlisle ellen. A magyar válogatott kapus három büntetőt fogott, így csapata jutott a következő körbe, 3-2-vel, büntetők után.

Összefoglaló:

A büntetők során Milner berúgta az elsőt, Bogdán megfogta a Carlisle-kapitány, Danny Granger lövését. A második körben Emre Can volt nagyon higgadt, majd Bogdán csak beleütni tudott a kísérletbe. A harmadik körben Adam Lallana lövését védte Gillespie kapus, de Bogdán megint védett. A negyedik körben Coutinho hibázott, McQueen viszont egyenlíteni tudott. Jöhetett az ötödik kör: Danny Ings értékesítette a sajátját, de Bogdán kivédte Héry lövését.

Micsoda bemutatkozás!

Igazi rangadóra került sor szerda este Londonban, ugyanis Tottenham–Arsenal összecsapást rendeztek. A hős pedig – ki gondolta volna – Mathieu Flamini lett. A francia romboló középpályás duplájával nyertek az Ágyúsok. A Spurs egy Calum Chambers-öngóllal még egyenlíteni tudott, de Flamini remek kapságólja továbbjutást ért a 78. percben.

Így örültek az Arsenal-szurkolók:

A Chelsea Ramires duplájának is köszönhetően nyert a harmadosztályú Walsall ellen.

A Southamptonban nagyon simán ment tovább a Milton Keynes Dons ellen, ugyanakkor a Newcastle United megint betlizett, a másodosztályú Sheffield Wednesday ellen búcsúzott.

A Manchester United hazai pályán búcsúztatta az Ipswichet, Wayne Rooney nyitotta a gólok sorát, a magyar U20-as válogatottnak is ismerős brazil Andreas Pereira szabadrúgásból volt eredményes, Anthony Martial pedig negyedik meccsén negyedik gólját szerezte a United színeiben.

Crystal Palace–Charlton Athletic (II.) 4–1 (F. Campbell 51., Gayle 59., 74., 86. – az  elsőt 11-esből, ill. Sarr 65.)
Milton Keynes Dons (II.)–Southampton 0–6 (Rodríguez 5., 48. – a másodikat 11-esből, Mané 10., 25., Long 68., 75.)
Newcastle United–Sheffield Wednesday (II.) 0–1 (McGugan 76.)
Norwich City–West Bromwich Albion 3–0 (Jarvis 62., Lafferty 85., Pocognoli 90. – öngól)
Tottenham Hotspur–Arsenal 1–2 (Chambers 56. – öngól, ill. Flamini 26., 78.)
Walsall (III.)–Chelsea 1–4 (O'Connor 45+1., ill. Ramires 20., Rémy 41., Kenedy 52., Pedro 92.)
Manchester United–Ipswich Town (II.) 3–0 (Rooney 23., Pereira 60., Martial 92.)