Német iskolajáték, sansztalan volt Szlovákia!

A német válogatott játszi könnyedséggel két vállra fektette a szlovák csapatot a szombat esti Eb-nyolcaddöntőben, Lille-ben, és páholyból nézheti a hétfői spanyol-olasz rangadót. A Götze helyén kezdő Draxler góllal és gólpasszal zárt.

Boateng remekbe szabott kapásgólja adta meg az alaphangot, ezt követően futószalagon gyártották a helyzeteket a németek.

Már pár perc múlva ismét kényelmes előnybe kerülhettek volna, ha nem fogja ki a szlovák kapus Özil tizenegyesét, amelyet Gomez harcolt ki.

Közvetlenül a szünet előtt - egy nagy szlovák helyzet után - érett góllá a német nyomás, ekkor a meccs talán legjobbja, Draxler szólózott, és lövetett gólt a rövid oldalon ólálkodó Gomezzel.

A folytatásban már többet volt a szlovákoknál a labda, de csak távoli szabadrúgásokból tudtak némileg veszélyeztetni.

A 63. percben Draxler közelről kapásozott a hálóba, ezzel lényegében megpecsételve Hamsíkék sorsát.

Eb-nyolcaddöntő
Németország-Szlovákia 3-0 (2-0)
Lille, Stade Pierre Mauroy, vezette: Szymon Marciniak (lengyel).

Németország: Neuer - Kimmich, Boateng (Höwedes, 72.), Hummels, Hector - Kroos, Khedira (Schweinsteiger, 76.) - Müller, Özil, Draxler (Podolski, 72.) - Gomez. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Cserepad: Ter Stegen, Leno, Mustafi, Höwedes, Schweinsteiger, Schürrle, Podolski, Can, Weigl, Tah, Götze, Sané.

Szlovákia: Kozácik - Pekarík, Skrtel, Durica, Gyömbér (Saláta, 84.) - Kucka, Hrosovsky, Skriniar - Hamsík - Weiss (Gregus, 46.), Duris (Sesták, 64.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák.
Cserepad: Mucha, Novota, Gregus, Duda, Sesták, Stoch, Nemec, Hubocan, Saláta, Svento, Mak, Pecovsky.

G.: Boateng (8.), Gomez (43.), Draxler (63.)

Sárga lap: Kimmich (46.), Hummels (67.), ill. Skrtel (13.), Kucka (91.)

PERCRŐL PERCRE:

93.: Vége a meccsnek! HÁROM-NULLA!

91.: Kucka-sárga.

91.: Kroos lábában maradt a negyedik.

90.: Két perc.

84.: Csere: Gyömbér helyett Saláta.

76.: Csere: Khedira helyett Schweinsteiger.

72: Csere: Boateng helyett Höwedes, Draxler helyett Podolski.

68.: Durica bombázott két méterrel mellé közel 30 méteres szabadrúgásból.

67.: Hummels-sárga.

64.: Csere: Duris helyett Sesták.

Németország-Szlovákia 3-0, Draxler, 63.p. - Hummels továbbcsúsztatott labdáját vágta be a rövid felsőbe viszonylag közelről.

58.: Ezúttal Kucka pörkölt rá 28-ról Hamsík legurítása után, elszállt a kapu mellett-fölött.

54.: Hamsík 27 méteres szabadrúgása kerülte el a kaput másfél méterrel.

49.: Kucka kőkemény lövését biztosan fogta Neuer.

46.: Kimmich-sárga.

46.: Folytatááás!!! Csere: Weiss helyett Gregus.

45+1.: Vége a félidőnek! Több mint megérdemelt a kétgólos német vezetés.

Németország-Szlovákia 2-0, Gomez, 43.p. - Draxler lövetett vele gólt.

42.: Skriniar lőtt mellé 7 méterrel kintről.

41.: Pekarík beadása után Kimmichről pattant a saját kapujára, Neuer felnyúlt, és hatalmasat védett!

40.: Draxler fordulásból suhintott, elpörgött a kapu mellett egy méterrel.

38.: Draxler biciklizett, lövésébe belelépett Skrtel, így lelassult a labda, és könnyű zsákmány lett a szlovák kapus számára.

35.: Müller és Skrtel fejelt össze a szlovák kapu előtt. Mindketten tudják folytatni.

31.: Müller kereste a rést, aztán váratlanul lőtt 16-ról, jócskán fölé.

28.: Müller vállal juttatta egy kapunyival fölé.

24.: Gomez fejelte tovább, Özil érkezett, ezt is egyből elvállalta, centikkel a jobb alsó mellett süvített el a labda. Egykapuzik a német válogatott.

18.: Özil kapásozott jobbról, a 16-oson belülről, lecsúszott.

13.: Skrtel rángatta meg Gomezt, tizenegyes! Özil a kapu bal oldala felé csavart, Kozácik kifogta a büntetőt!

Németország-Szlovákia 1-0, Boateng, 8.p. - szögletet követően le se esett a kipattanó, úgy lőtte rá, a pattogós kapáslövés beakadt a jobb alsóba. Hasonló gól, mint Modricé a törökök ellen.

7.: Kroos szabadrúgása után Khedira fejese tartott a léc alá, Kozácik fölé tudta paskolni.

18:00. A németek kezdték.

17:56. Következnek a himnuszok!

A nap korábbi meccsén:

Griezmann megmentette a franciákat

A világbajnok Németország azzal a Szlovákiával meccsel az Eb-negyeddöntőért, amelytől 3-1-re kikapott egy hónapja Augsburgban, felkészülési találkozón. Draxler és Kimmich is kezd. Három védekező középpályással Szlovákia. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!