Németország-Görögország 4-2 -szépségdíjas gólokkal jutottak tovább a németek

Lahm góljára Samaras révén még válaszolni tudtak a görögök, de aztán beindult a tökéletes gépezet, és Németország 4-1-es győzelemmel küldte haza a görög válogatottat, és jutott a legjobb négy közé a 2012-es Európa-bajnokságon.

Vicces jelenettel kezdődött a mérkőzés, hiszen a görögök annyira igyekeztek a kezdőrúgás elvégzésével, hogy meg sem várták a játékvezető sípszavát, így kénytelenek voltak másodjára is elkezdeni az összecsapást. Hamar elvették a hellének jó kedvét a németek, hiszen két perc alatt két óriási helyzetet is kialakítottak a görög kapu előtt, A 120. válogatott mérkőzésén játszó Klosét előbb a partjelző, másodszorra pedig egy védő akadályozta meg a gólszerzésben, a csatár mindkétszer ziccerben tört a kapu felé. A 4. percben Schürrle is lesről talált a kapuba, a görögök nem tudták a felezővonalat sem átlépni, akkora volt a német nyomás.

RÉSZLETES KÖZVETÍTÉSÜNKET ITT TUDOD MEGNÉZNI!

Hiába hagyott ki a kezdőcsapatból több alapembert is Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya, csapata így is hatalmas nyomás alá helyezte az ellenfél kapuját, Özil és Reus lövésénél is kisebb bravúrt kellett bemutatnia Sifakisnak, a görögök kapusának. A hellének erejéből egy-egy gyengécske ellentámadásra futotta, a 26. percben Salpingidis kapott egy jónak tűnő indítást, de Neuer messzire kijőve a kapujából fel tudott szabadítani. A túloldalon Khedira lövése okozott pánikot Sifakisnak, a görög kapus nem volt túl magabiztos az első játékrészben.

Növelte a nyomást a német válogatott, és a 39. percben eredménnyel járt fáradozásuk, Lahm kapott labdát húsz méterre a kaputól, kicsit beljebb vitte a labdát, és jobb külsővel óriási gólt akasztott a görögök kapujába, 1-0. Az utolsó percben Schürrle lövése fél centivel kerülte el a kaput, így egygólos német vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő elejét alaposan elaludták a németek, a görögök pedig kihasználták a rövidzárlatot, egy jobb oldali beadásra egyszerre csúszott Boateng és Samaras, de a görög gyorsabb volt, lövésébe Neuer csak belekapni tudott, egyenlítettek a görögök, 1-1. Mielőtt a kék-fehérek örülni kezdtek volna, a 61. percben Boateng szögletét Khedira elemi erővel, kapásból lőtte a kapuba, 2-1. Hét perccel később Sifakis kapus megpecsételte övéi sorsát, egy szögletre hihetetlen rosszul jött ki, Klose fejjel megelőzte, és máris a görög kapuban táncolt a labda, 3-1.

Egészen pontosan hat percet kellett várni a negyedik német találatra, Klose fordult le védőjéről, de lövése elakadt Sifakisban, a kipattanót Reus kapásból, látványos mozdulattal bombázta a léc alá, 4-1.A görögök innentől gyakorlatilag feladták a mérkőzést, mégis összejött a szépítés számukra, Torrosidis lövése a büntetőterületen belül tartózkodó Boateng kezét érte, a játékvezető pedig meglehetősen könnyű síppal befújta a tizenegyest. A büntetőt Salpingidis váltotta gólra, de másra már nem volt idő, a görögöknek most nem jött be a 2004-es taktika, a jobb erőkből álló Németország megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és jutott a legjobb négy közé.

EURO 2012
negyeddöntő
Németország-Görögország 4-2
Gólszerző: Lahm (39.) , Khedira (61.) , Klose (68.) , Reus (74.) ill. Samaras (55.) , Salpingidis (89.)