Maratoni csatában Eb-elődöntős Németország!

A németek szokás szerint nem tudták megverni az olaszokat tétmeccsen, mert Özil gólját nem sokkal később Bonucci kiegyenlítette tizenegyesből a második félidőben, így aztán a végén büntetők döntöttek az Eb-elődöntőbe jutásról szombat este Bordeaux-ban. Schweinsteiger már az 5. körben véget vethetett volna az izgalmaknak, ám végül Hector (képünkön) lett a hős a kilencedik sorozatban belőtt tizenegyessel!

Eb-negyeddöntő
Németország-Olaszország 1-1 (0-0, 1-1), tizenegyesekkel 6-5
Bordeaux, Matmut Atlantique, vezette: Kassai Viktor.

Németország: Neuer - Höwedes, Hummels, Boateng - Kimmich, Kroos, Khedira (Schweinsteiger, 16.), Hector - Müller, Özil - Gomez (Draxler, 72.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Cserepad: Ter Stegen, Leno, Mustafi, Schweinsteiger, Schürrle, Podolski, Draxler, Can, Weigl, Tah, Götze, Sané.

Olaszország: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza, 120.) - Florenzi (Darmian, 87.), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio - Pellé, Éder (Insigne, 107.). Szövetségi kapitány: Antonio Conte.
Cserepad: Sirigu, Marchetti, Darmian, Ogbonna, Zaza, Immobile, Insigne, Bernardeschi, El Shaarawy.

G.: Özil (65.), ill. Bonucci (78. - 11-esből)

Sárga lap: Hummels (89.), Schweinsteiger (113.), ill. Sturaro (56.), De Sciglio (57.), Parolo (59.), Pellé (92.), Giaccherini (103.)

Az elődöntőben: Portugália - Wales, Németország - Franciaország/Izland.

Az olaszok spanyolok elleni sima sikerét látva a német kapitány jobbnak látta, ha három belső védővel áll fel - alkalmazkodva Conte taktikájához - ennek viszont a támadójáték itta meg némileg a levét, így az első félidőben kidolgozott helyzet nem is adódott.

A folytatásban inkább a németeknek voltak fellángolásai, előbb Müller lövésénél óriásit mentett Florenzi, majd Özil már bevette Buffon kapuját, miután szerencsés körülmények között hozzákerült a labda a 16-oson belül. Pellé adta a legtöbb munkát a német védőknek, de nem ő, hanem Bonucci volt az, aki egyenlíteni tudott, méghozzá büntetőből, miután Kassai Viktor jogosan sípolt Boateng szándékos kezezésénél.

A hosszabbításban nem szakadt szét a pálya, úgy tűnt, az olaszok megelégszenek a tizenegyesekkel. A drámai büntetőpárbaj során az első tíz próbálkozásból hat kimaradt (2-2-re álltak ekkor a felek), a kilencedik sorozatban aztán Neuer hatástalanította Darmian lövését, Hector hasonló kísérlete viszont átjutott Buffon hasa alatt. Ez a nüansz döntött az Eb-elődöntőbe jutásról.

Videón a büntetőpárbaj:

PERCRŐL PERCRE:

9. kör: Hector, 6-5, VÉGE!!!! ELŐDÖNTŐS NÉMETORSZÁG!!!

3. kör: Barzagli, bent van. 1-2

2. kör: Müller, Buffon megfogja!! 1-1 marad.

2. kör: Zaza... fölévágta.

1. kör: Kroos jól helyezte, 1-1

1. kör: Insigne magabiztosan, 0-1

120.: BRÉKING: tizenegyesek döntenek az olasz-német párharcban!

120.: Csere: Chiellini helyett Zaza.

119.. Insigne tolta meg hosszan a labdát helyzetben.

118.: Özil került lövőhelyzetbe, de Buffon kezébe továbbított.

113.: Schweinsteiger-sárga.

109. Draxler vihette három a három elleni szituációban, de hosszú volt a passza Müllernek!

107.: Csere: Éder helyett Insigne.

107.: Draxler kanalazhatott háttal a kapunak közelről, alig fölééé!!!

103.: Giaccherini-sárga.

102.: Boateng vállalkozott lövésre közel 30-ról, köze nem volt a kapuhoz.

101.: Müller két lövése is levágódott egymás után.

92.: Pellé-sárga taposásért. De Sciglio és Pellé sem játszhat, ha továbbjutnak.

90.: Folytatják.

90+3.: HOSSZABBÍTÁS LESZ A MECCSEN!

90.: Három perc.

89.: Hummels-sárga, eltiltást von maga után.

88.: De Sciglio tüzelt az oldalhálóba, Neuer rajta volt.

87.: Csere: Florenzi helyett Darmian.

81.: Pellé törte el a 16 méteres lövést ígéretes helyzetben egy kontra végén.

Németország-Olaszország 1-1, Bonucci, 78.p. - 11-esből, tökéletes büntető a bal alsóba, Neuer nem érte el.

77.: Boateng kezezett, Kassai befújja a tizenegyest!

74.: Pellé bombázott kapásból Boateng mellől, 12-ről... elszállt másfél méterrel a kapu mellett.

72.: Csere: Gomez helyett Draxler.

68.: Gomez sarkazásánál mutatott be földöntúli bravúrt Buffon!

Németország-Olaszország 1-0, Özil, 65.p. - Gomez vette észre a befutó Hectort, akinek megpattanó beadása után a két védő között érkező Özil volt eredményes. Szerencsés gól.

59.: Parolo-sárga.

57.: De Sciglio-sárga, kihagyja a következő UEFA-tétmeccset.

56.: Sturaro-sárga.

54.: Florenzi vesztett labdát, de javított, mert ezt követően akrobatikus mozdulattal sarkazott szögletre Müller nagy helyzeténél, amikor a jobb kapufa környékére tartott a lövés. Aztán Boateng szúrt rá 22-ről, egy méterrel fölé.

52.: Barzagli mentett fejjel szögletre Kimmich jobb oldali beadásánál.

46.: Folytatááás!!!

45+1.: Vége a félidőnek! Hatalmas taktikai csata, Müller és Sturaro is gólt szerezhetett volna a szünet előtti percekben.

45.: Egy perc.

44.: Giaccherini ugrott meg, az alapvonalról gurított vissza, a labda Sturaróig jutott, akinek 15 méteres lövése Boateng lábáról ment nem sokkal mellé. Neuernek esélye sem lett volna a védésre.

42.: Müller kapásból kanalazott kilencről Buffon kezébe! Ebben sokkal több volt!

40.: Kimmich emelte be, Gomez-felhőfejes, méterekkel mellé-fölé!

36.: Hector beadása veszélyesen hullott alá a kapu rövid oldalánál, de Buffon egy pattanás után fogta a labdát.

27.: Schweinsteiger fejelt gólt, miután fellökte De Scigliót. Természetesen érvénytelen a találat.

20.: Hummels ívelt előre Gomez felé, aki hosszan vette át a labdát a levegőben.

16.: Csere: Khedira helyett Schweinsteiger. Ő lesz a cséká.

15.: Florenzi adta fel a labdát Neuernek.

12.: Khedirát kell ápolni.

5.: Újabb olasz szöglet.

4.: Olasz szöglet. Kifejelték, Sturaro törte el az átlövést.

1.: A németek kezdték. Egymás elleni mérleg nagy tornákon: négy olasz győzelem, négy döntetlen.

21:00. Egyperces gyászszünet a bangladesi áldozatok emlékére.

20:40. A sérült De Rossi helyén Sturaro kezd. Candreva (sérülés) és Thiago Motta (eltiltás) is hiányzik az olaszoknál.

Két négyszeres világbajnok csap össze egymással szombat este Bordeaux-ban, ahol az Eb-elődöntőbe jutás lesz a tét. A németek még SOHA nem nyertek tétmeccsen az olaszok ellen, de három hónapja 4-1-re verték a Conte-gárdát Münchenben, felkészülési találkozón. Löw háromvédős formációra váltott alkalmazkodva Conte taktikájához. A győztes Franciaországgal vagy Izlanddal játszik majd a döntőért. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!