Szenzáció! Izland hazazavarta Angliát!

Az Európa-bajnokság eddigi legnagyobb meglepetése. Az abszolút újonc Izland kiütötte a nyolcaddöntőben a sportág ősatyját, Angliát!

Nehéz szavakat találni arra, hogy a 330 ezer lakosú Izland Anglia felett aratott sikere mekkora szenzáció. Lenne, ha nem láttuk volna a meccset. Nincsenek jelzők arra, mennyire elképzelés nélküli ez az angol csapat. Fejetlen csapat, nagy nevekkel, nulla elképzeléssel. A 18 éves Marcus Rashford volt ma az egyetlen, akin érezni lehetett az akarást, ő pedig csereként kapott tíz percet..

Még nagyobb a siker értéke úgy, hogy Anglia a negyedik percben előnyhöz jutott, miután Wayne Rooney értékesítette a Raheem Sterling által kiharcolt büntetőt.

Az izlandiak gyakorlatilag az ellenakcióból egyenlítettek, az angol védelem asszisztált végig egy nagy bedobást (mintha nem a Stoke City találta volna ezt fel), melynek végén Ragnar Sigurdsson lőtt gólt.

Az izlandiak fordítani is tudtak, Kolbeinn Sightórson lövését csak lelassítani tudta Joe Hart, a labda végül utat talált a bal alsóba.

Az angolok lövöldöztek ész nélkül, Harry Kane járt legközelebb a gólhoz, de Hannes Halldórson védeni tudott.

Fordulás után az első izlandi gól szerzője, Sigurdsson ollózásból!!! növelhette volna az előnyt, de Hartba lőtte a labdát.

A hajrában az izlandi kapitány dönthette volna el a párharc sorsát, míg az angolok támadásaiba Marcus Rashford vitt egy kis életet, de az eredmény már nem változott.

Lars Lagerbäck izlandi-svéd kapitány ellen továbbra sincs ellenszere Angliának…

Anglia–Izland 1–2 (1–2), Nizza, v.: Skomina (szlovén)

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Dier (Wilshere 46.), Alli, Rooney (Rashford 86.) – Sturridge, Kane, Sterling (Vardy 60.)

Izland: Halldórsson – Saevarsson, Sigurdsson, Árnason, Skúlason –  Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason – Bödvarsson (Traustason 89.), Sigthórsson (Bjarnasson 77.)

Gól: Rooney (4. - tizenegyesből) ill. R. Sigurdsson (6.), Sigthórsson (18.)

Sárga lap: Sturridge (47.) ill. G. Sigurdsson (38.), A. Gunnarsson (65.)

PERCRŐL-PERCRE ÉS A VIDEÓK

VÉGE!!!!! Izland kiütötte Angliát!

93. perc: Még egy szöglet!

93. perc: Rashford nagyon akar, de ez kevés lehet!

90- perc: Rashford szólója után jöhet egy szöglet, de ebből sincs veszély

86. perc: Rashford jön Rooney helyére

84. perc: Gunnarsson a meccs legszebb akciójának a végén Hartba püföli a labdát!

81. perc: Az angolok adogatnak, Izland védekezik, de még ősiességre sincs szükség.. Rossz nézni ezt az angol csapatot!

76. perc: Elmar Bjarnasson jön Bödvarsson helyére

68. perc: Most Wilshere lőtt mellé messziről...

65. perc: Aron Gunnarsson pakolt oda Allinak, sárga, a szabadrúgást Kane lőtte nagyon csúnyán mellé

62. perc: Alli tüzelt kapásból a tizenegyes pontró, kapu fölé!

60. perc: Sterling Jamie Vardy csere!

55. perc: Egy OLLÓZÁS! Megint egy nagy bedobás és az ötösről ollózott az első gól szerzője, Sigurdsson, de pont Hartot találta el!

53. perc: Izland masszívan védekezik, próbál kontráka vezetni. Az angolok lassúak és körülményesek, mint eddig az Eb-n mindig

47. perc: Sturridge törlesztett egyet Skúlasonnak, sárga lap

46. perc: Cserélt Hodgson a szünetben, Dier helyére Jack Wilshere jött be

FÉLIDŐ!

44. perc: Rooney lőtt dropól, de nem találta el a kaput!

38. perc: Gylfi Sigurdsson nem engedett elvégezni egy angol szabadrúgást, sárga lap

34. perc: Skúlasson bombázott kapu mellé

28. perc: Sturridge beadása után kapásból lő Kane, de Halldórsson kiüti a léc alól

26. perc: Még egy Kane távoli lövést jegyezhettünk fel, de azóta nincs komoly helyzet!

18. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Izland, Sigthórsson célozta meg a bal alsót, Joe Hart ugyan leért, de csak lelassítani tudta a gólba tartó labdát!

15. perc: Szögletekből veszélyeztetnek az angolok, majd Dele Alli tüzelt kapu fölé egy kipattanót

6. perc: GÓÓÓL! Egyenlít Izland! Egy nagy beobást csúsztattak meg az északiak és Ragnar Sigurdsson bántóan üresen érkezett középen, nem kegyelmezett!!

4. perc: Tizenegyes Angliának! Haldórsson ütötte el Sterlinget, az új szabályok értelmében nem kapott lapot! A kapus jó irányba indult, de Wayne Rooney pontosan célzott a jobb alsóba!

1. perc: Az angolok kezdték a mérkőzést

20.59: Az angolok fehérben, Izland kékben ezúttal

20.58: Igazi örömünnep ez Izland történelmében, hiszen első nagy tornájukon rögtön a kieséses szakaszba kerültek!

20.56: A játékosok már a pályán, szólnak a himnuszok

20.39: Érdekesség, hogy a Rooney. Alli, Dier trió eddig szinte pontosan annyi passzt teljesített, mit a teljes izlandi csapat

20.32: Rooney ma 115. alkalommal válogatott, ezzel beérte David Beckhamet az örökrangsorban, már csak Shilton áll előtte a válogatottság tekintetében

20.20: Íme, a kezdők:

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Dier, Alli, Rooney – Sturridge, Kane, Sterling

Izland: Halldórsson – Saevarsson, Sigurdsson, Árnason, Skúlason –  Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason – Bödvarsson, Sigthórsson

Az előzmények

Az angol játékosok és a szurkolók nagyon örültek, amikor Arnor Ingvi Traustason az osztrákok elleni csoportmeccs ráadásában, a 94. percben megszerezte a 2–1-es győzelmet jelentő gólt, ez ugyanis azt jelentette, hogy nem Portugáliával, hanem Izlanddal találkoznak majd a kieséses szakasz első körében Nizzában.

Az Eb-újonc izlandiak már azzal alaposan túlteljesítették az előzetes várakozásokat, hogy a magyarok mögött másodikként továbbjutottak a négyesükből, így az angolok ellen semmi veszítenivalójuk nem lesz, felszabadultan játszhatnak.

„Készülünk az angolok elleni találkozóra, nem akarunk elveszni az ünneplésben" - mondta ugyanakkor Elmar Bjarnason, az északi válogatott középpályása.

Az izlandi csapatnak a svéd Lars Lagerbäck személyében tapasztalt szövetségi kapitánya van, aki bizakodva várja a hétfői összecsapást.

„Svéd kapitányként hatszor játszottam az angolokkal és egyszer sem kaptam ki" - mondta a két győzelemről és négy döntetlenről.

Anglia, bár mindhárom csoportmeccsén fölényben játszott, a Wales elleni győzelem mellett kétszer csak döntetlent ért el, ráadásul a szlovákok ellen gólt sem sikerült szereznie.

A játékvezető a szlovén Damir Skomina lesz.