Shaqiri az Eb gólját lőtte, de tizenegyesekkel a lengyelek a nyolc között

A lengyelek az első félidő hajrájában megszerezték a vezetést, amit Shaqiri egy fantasztikus góllal kiegyenlített. A hosszabbításban több lehetősége is akadt Svájcnak, de tizenegyesekkel a lengyelek jutottak a legjobb nyolc közé.

Svájc–Lengyelország 1–1, T: 4–5 (0–1, 1–1, 1–1), Saint-Etienne, v.: Clattenburg (angol)

Gól: Shaqiri 82. ill. Blaszczykowski 40.

Svájc : Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez – Behrami (Fernandes 77.), Dzemaili (Embolo 58.), Xhaka – Shaqiri, Seferovic, Mehmedi (Derdiyok 70.)

Lengyelország: Fabianski – Piszczek, Pazdan, Glik, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Maczynski (Jodlowiecz 101.), Krychowiak, Grosicki (Peszko 104.) – Milik, Lewandowski

Sárga lap: Schär (55.), Embolo (117.) ill. Jedrzejczyk (58.), Pazdan (111.)

Az első percben vezetést szerezhettek volna a lengyelek, de Arkadiusz Milik az üres kapu fölé emelt. A folytatásban is a lengyelek diktálták a tempót, de kapura egyik csapat sem volt igazán veszélyes.

A svájciak főleg pontrúgások után kerültek helyzetekbe, pont egy ilyen után indította Lukasz Fabianski Kamil Grosickit, aki átívelt túloldalra, Jakub Blaszczykowski pedig ki is használta a ziccert.

A szünet változott a játék képe, Xherdan Shaqiri hátára vett a csapatot. Ennek ellenére Blaszczykowski került először helyzetbe, de Yann Sommer védeni tudott, majd a 73. percben Fabianski hatalmas bravúrral szedte ki a sarokból Ricardo Rodríguez szabadrúgását.

A 78. percben már csak a léc mentette meg Lengyelországot a góltól Seferovic lövése után, majd Xherdan Shaqiri a tizenhatos vonaláról egy ollózó mozdulattal kiegyenlített.

Hosszabbítás következett, aminek az elején nagyon visszafogottak voltak a csapatok, majd a 113. percben Shaqiri beemelését Derdiyok fejelte kapura, Fabianski tartotta meccsben a lengyeleket.

Jöhettek a tizenegyesek, a párbajban mindenki betalált, kivéve a svájci Granit Xhakát, az Arsenal játékosa nagyon csúnyán mellé lőtt, így a lengyelek jutottak a nyolc közé, ahol Portugália vagy Horvátország lesz az ellenfelük.

A tizenegyes-párbaj

PERCRŐL-PERCRE ÉS A VIDEÓK

VÉGE! A lengyelek jutottak a legjobb nyolc közé, Svájc ezzel kiesett!

Sommer ha nem véd, vége! Krychowiak lövi, kegyetlenül a jobb felsőbe!

Rodriguez nem hibázhat! Be is lövi!

Blaszczykowski is belövi!

Schär a következő, be kell lőnie, meg is teszi a bal felsőb helyez.

Glik jön, be is lövi!

Shaqiri érkezik, belövi! Fabianski jobbra, a labda balra.

Milik a lengyel rúgó, beleér Sommer, de bemegy a labda.

Xhaka mellé lőtte!!!

Lewandowski kezd a lengyeleknél, a bal felsőbe, védhetetlenül.

Lichtsteiner kezd svájci részről, higgadtan a kapu közepébe lőtt, Fabianski eldőlt

A lengyelek nyerték a pénzfeldobást, de nem szeretnének kezdeni

VÉGE, TIZENEGYESEK JÖNNEK!

120. perc: Piszczek dönthette volna el,de szerencsével tisztáztak a védők

118. perc: Megint Derdiyok került helyzetbe, de végül csak nagyon sután tudott beleérni a labdába

117. perc: Embolo kapott sárgát

113. perc: Fabianski tartja meccsben a lengyeleket, Shaqiri ívelése után Derdiyok fejelt, hatalmas bravúrral védett a kapus

111. perc: Pazdan kapott sárgát, Derdiyokot rántotta le

109. perc: Svájci szögletek, védekeznek a lengyelek, Shaqiri fantasztikus cselt mutatott be, ami után újabb szöglet

108. perc: Schär lőtt messziről, itt már senki nem fog kockáztatni

106. perc: Sferovic is meglepődött, hogy helyzetbe került, nem is lett belőle semmi...

Vége is a hosszabbítás első félidejének

104. perc: Újabb csere: Grosicki jön le, Peszko a helyén!

101. perc: Maczynski le is megy, Jodlowiecz jön a helyére

100. perc: Maczynski kapott görcsöt

98. perc: Egyelőre óvatosak a csapatok, nem mernek kockáztatni a játékosok

91. perc: A lengyelek kezdték a hosszabbítást

VÉGE! JÖHET A 2X15  PERCES HOSSZABBÍTÁS!

4 perc lesz a hosszabbítás

88. perc: A lengyelek egy szöglet után veszélyeztettek, de végül kapu fölött hagyta el a labda a játékteret

82. perc: GÓÓÓÓL! SHAQIRI FANTASZTIKUS GÓLT LŐTT! LICHTSTEINER BEADÁSA UTÁN RÖVIDEN TISZTÁZTAK A VÉDŐK, SHAQIRI 16-RÓL OLLÓZVA SZERZETT KAPUFÁS GÓLT!

78. perc: Kapufa! Shaqiri szabadrúgása után Seferovic elé érkezett egy kipattanó, de a lécre lőtte a labdát a csatár!

77. perc: Fernandes jön Behrami helyett, nincs több svájci csere

73. perc: Hatalmas bravúrral ütötte ki szögletre Rodriguez szabadrúgását Fabianski

72. perc: Derdiyok harcolt ki szabadrúgást, le is kell mennie ápolásra,

70. perc: Derdiyok érkezik Mehmedi helyére

66. perc: Fabianskival ütközött a levegőben Embolo, a kapus gyorsan összekapta magát

58. perc: Jedrzejczyk is besárgult, közben Dzemaili helyére jön Embolo

55. perc: Lewndowski tolta meg a félpályánál a labdát, Fabian Schär kíméletlenül felrúgta a lengyelt, sárga lap. Scär kihagyja a következő meccset, ha továbbjutnak

53. perc: Most Blaszczykowski tüzelt 16-ról, Sommer is a helyén, szögletre ütötte a labdát

51. perc: Shaqiri bombázott 17 méterről, Fabianski kiütötte a középre tartó lövést

50. perc: Megint Grosicki kevergetett, végül Lewandowski vette el előle a labdát és lőtt helyből, de Sommer védett

47. perc: Shaqiri harcolt ki egy szögletet rögtön, ami után nagy nehezen szabadítanak fel a lengyelek

46. perc: Svájc kezdett, egyelőre nincs csere

FÉLIDŐ

45+2. perc: Grosicki ollózása zárta az első félidőt

45. perc: A svájciak kicsit rákapcsolatak, de a lengyelek harcoltak ki egy szabadrúgást

40. perc: GÓÓÓL! A svájci szöglet után Fabianski indította Grosickit, aki egy csel után a hosszúra ívelt, Lewandowski okosan elhajolt, így Jakub Blaszczykowskihoz került a labda, ő pedig Sommer lábai között a kapuba lőtt

38. perc: Dzemaili megpattanó lövését ütötte ki a léc alól Fabianski

35. perc: Schär bólintott kapura egy szöglet után, de Fabianski kezébe pontosan

33. perc: Svájci szabadrúgás után indult a lengyel kontra, üggyel-bajjal került át Milikhez a baloldalra a labda, de éles szögből kapu fölé lőtt

31. perc: Grosicki lépett ki és pörgetett egyből kapura a kiugratás után, de elkapkodta, fölé ment a labdája

29. perc: Krychowiak fejelhetett tisztán egy szögletet követően, de jócskán elkerülte a kaput a labda

25. perc: Blaszczykowski maradt a földön, a bokájára kapott egyet, ápolás után tudja folytatni a játékot

23. perc: Egyelőre gyűri egymást a két csapat, de nehezen találnak fogást a másikon

14. perc: Lewandowski került helyzetbe, de remekül elzárták a labda elől a védők, a lengyel volt szabálytalan

10. perc: Itt az első svájci helyzet, Dzemaili pörgetett az oldalhálóba Shaqiri beadását követően

6. perc: Milik fejesét védte Sommer

1. perc: A lengyelek kezdték a meccset és rögtön egy hatalmas helyzet maradt ki a svájci kapu előtt, Lewandowski lövése pattant Sommerről Milik elé, aki kapu fölé lőtt

14.54: A játékvezető az angol Marc Clattenburg lesz

14.52: A svájciak ezúttal piros, a lengyelek fehér mezben szerepelnek

14.22: Shaqiri gólt szerez végre? A svájciaknak nagyon sokat jelentene, ugyanis az eddigi 17 gólja a válogatottban 15-ször győzelmet eredményezett.

14.10: A kezdőcsapatok:

Svájc : Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez – Behrami, Dzemaili, Xhaka – Shaqiri, Seferovic, Mehmedi

Lengyelország: Fabianski – Piszczek, Pazdan, Glik, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Maczynski, Krychowiak, Grosicki – Milik, Lewandowski

A svájciak és a lengyelek is csoportmásodikként jutottak a 16 közé, utóbbiak ráadásul gólt sem kaptak a csoportkörben, igaz, a svájciak is csak egyet, tizenegyesből a románoktól.

A két együttes eddig tízszer játszott egymással, ötször döntetlennel zárult a meccs, és a négy lengyel siker mellett csupán egyszer nyertek a svájciak.

A két válogatott húzóneve, a Stoke Cityben légióskodó Xherdan Shaqiri és egykori klubtársa, a Bayern Münchent erősítő Robert Lewandowski egyelőre nem csillogtatta meg egyéni tudását az Eb-n, egyikük sem szerzett még gólt.

A párharc győztese a horvát–portugál meccs továbbjutójával találkozik majd a nyolc között.