EURO 2012: íme az Európa-bajnokság álomcsapata

Szerkesztőségünk összeállította a 2012-es ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokság álomcsapatát. Érthető módon a spanyolok adják a legtöbb játékost.


Kapus:

Iker Casillas (Spanyolország)

A spanyol válogatott kapusa kirobbanthatatlan a kezdőből, csapatának összes mérkőzésén a Real portása állt a kapuban az Európa-bajnokságon. Casillas semmivel nem tett többet, mint eddig, mindig jókor volt jó helyen, meccsenként két-három bravúrjával járult hozzá a spanyolok címvédéséhez. A 31 éves hálóőr a megbízhatóság mintaképe.



Védők:

Sergio Ramos (Spanyolország)


A Real Madrid klasszisa kiválóan tette a dolgát az Eb-n, gyakorlatilag lehetetlen volt átjátszani. Igaz, hogy a franciák, és a portugálok ellen is összeszedett 1-1 sárgalapot, de a szabályok szerint a döntőben már játszhatott. Játszott is, mégpedig kiválóan. Remekül irányította a védelmet, Balotellinek és Cassanonak momentuma sem akadt.



Pepe (Portugália)

A portugál fenegyerek nem igazolta kétes hírnevét, sárgalapot is mindössze a spanyolok elleni mérkőzésen kapott. Azon a meccsen, ahol kiválóan semlegesítette a spanyol támadásokat, neki is köszönhették a luzitánok, hogy eljutottak a hosszabbításig. A dánok ellen lőtt remek gólja, és az egész Európa-bajnokságon nyújtott teljesítménye méltán emelte a legjobbak közé.



Gerard Piqué (Spanyolország)


Megbízhatóság, pontosság. Meglehetősen sikeresen állította meg a spanyolok kapuját rohamozni próbáló csatárokat. Ezt a kifejezést persze erősen idézőjelbe kellene tenni, ugyanis túl sok csatár nem nagyon tudott rohamozni a spanyolok ellen. Tökéletesen megvalósította a Barcelonában jól bevált védőmunkát, és gyakran a támadásokhoz is felért.



Mats Hummels (Németország)

Hummels magasan hozott egy stabil szintet, egészen a balvégzetű Balotelli-fejesig. Viszont addig kiemelkedő produkciót nyújtott, görög, dán és holland támadások akadtak el rajta. A középpályára fellépve áthatolhatatlan akadályt végzett, a német válogatott egyik legjobbja volt a tornán.



Középpályások:

Andrés Iniesta (Spanyolország)


A spanyol válogatott irányítója lett az Európa-bajnokság legjobb játékosa. Bár gólt nem sikerült szereznie, a csapat eszeként kiválóan mozgatta a társakat, remek passzai élményszámba mentek. A horvátok ellen kiosztott egy gólpasszt, a döntőben pedig tökéletesen uralta a középpályát.



Andrea Pirlo (Olaszország)

Az elmúlt éveket látszólag végigszundikáló Pirlo a Juventusban magára talált, remek játéka jelentősen hozzájárult a zebrák bajnoki címéhez. A kontinenstornán csapata legjobbjának bizonyult, a 33 éves játékosra épült gyakorlatilag az olasz válogatott. Szemtelen, angolok elleni tizenegyese óriási terhet vett le a társak válláról, a döntőben küzdött, hajtott, de a fentebb leírtakat a spanyolok is észrevehették, hiszen folyamatosan legalább hárman vették körbe, így szinte semmit nem tudott mutatni a fináléban.



Sami Khedira (Németország)

A német válogatott szélsője a torna egyik legjobb játékával rukkolt elő, a Real sztárja tökéletesen beilleszkedett csapatába, a görög mérkőzés után, melyen a 25 éves játékos parádézott, a szövetségi kapitány, Joachim Löw is Khedirát emelte ki, mint csapata legjobbját.



David Silva (Spanyolország)

A Manchester City játékosa két góllal és három gólpasszal járult hozzá a spanyol Eb-győzelemhez. Ha mást nem is csinált volna, már akkor is bekerült volna a torna legjobb játékosai közé. Az olaszok ellen fejelt gólja gyakorlatilag eldöntötte a meccset.



Csatárok:

Mario Balotelli (Olaszország)

Az Eb felfedezettje, pozitív értelemben. Eddigi pályafutása során inkább kicsapongásaitól, örökös balhéitól volt hangos a sajtó, és az Eb előtt sokan attól tartottak, hogy a 21 éves fenegyerek képtelen lesz elviselni a nyomást. Ehhez képest Balotelli tökéletes csapatjátékossá vált, három góljával az elődöntőig repítette az olaszokat, ráadásul a torna egyik legszórakoztatóbb játékosává vált.



Cristiano Ronaldo (Portugália)

A Real csillagának nehezen indult be a szekér a kontinensviadalon, a németek és a dánok ellen mindent kihagyott, amit ki lehetett, de a hollandok ellen már megvillant C. Roni, és a csehek is megtanulták, hogy ellene nem lehet hibázni. A spanyolokkal játszott elődöntőben a társak hibái miatt már nem került sor arra, hogy büntetőt rúgjon.



 Edző:

Cesare Prandelli (Olaszország)

A torna egészét figyelembe véve az olasz válogatott mesterének sikerül a legjobban meglepnie a drukkereket és a kritikusokat. Az előzetes vélemények szerint az olaszokat arra is esélytelennek ítélték, hogy a csoportból továbbmenjenek. Ennek ellenére a Squadra Azzurra döntőt játszott, de amiért igazán a torna edzőjének választottuk, az a németek elleni mérkőzés, melyen tökéletes összeállításban küldte pályára csapatát, kiverve a jóval esélyesebb ellenfelet.

Videók