A hősies írek meglepték a svédeket

Az első félidőben meglepetésre valósággal lefocizták a svédeket az ír játékosok, ám a második félidőben magukra találtak az északiak, de fordítani már nem tudtak.

A mérkőzés és az egész Európa-bajnokság egyik népszerű kérdése volt, hogy ír-e történelmet Zlatan Ibrahimovic azzal, hogy negyedik kontinenstornáján is gólt szerez, ám ez egyelőre nem sikerült.

Az összképhez hozzátartozik, hogy a két nemzet szurkolói fantasztikus hangulatot teremtettek a stadionon belül és végig hangosan buzdították csapatukat.

Egy kis tapogatózás után az íreké volt az első helyzet, egy bedobás után Jeff Hendrick tüzelt, Andreas Isaksson bravúrral tudta csak kiütni a labdát oldalra.

A 17. percben egy szöglet után maradt le a labdáról centikkel John O’Shea, majd a 29. percben Robbie Brady eresztett meg egy életerős lövést, de kapu fölé.

A 32. percben már jobban célzott Hendrick, távoli lövése a lécen csattant.

A félidő hajrájában a svédek sérülés miatt elvesztették Mikael Lustigot, akit Erik Johansson váltott.

A második félidőben újra Hendrick lőtt, de Isaksson védeni tudott. Hiába a sok intő jel, a svédek nem foglalkoztak ezzel, aminek eredményeképpen a 48. percben megszerezték a vezetést az írek Wes Hoolahan parádés lövésével.

Szinte azonnal egyenlíthettek volna a svédek, egy szöglet után egy ír védőről pattant Randolph kapuja felé a labda, aki hatalmas bravúrral védett, majd Emil Forsberg az égbe lőtte a labdát.

A 60. percben először került helyzetbe Zlatan, Martin Olsson beadása után húzta kapu mellé a labdát ballal, a kapus már verve volt.

A 71. percben aztán góllá érett a svéd fölény, egy szép akció után Ibrahimovic vitte le az alapvonalig a labdát, majd Ciaran Clark fejelt a saját kapujába, öngól.

A hajrára aztán beállt az írek legendás játékosa, a 143 válogatottsággal és ezeken 67 góllal rendelkező Robbie Keane, de csodát ő sem tudott tenni.

Óriási csatában végül döntetlenre végzett a két csapat. Az első félidő egyértelműen az íreké volt, a másodikban viszont későn ébredtek a svédek.

Írország–Svédország 1–1 (0–0) , Stade de France, Párizs, v. Milorad Mazsics (szerb)

Írország: Randolph – Coleman, Brady, Clark, O'Shea – Whelan, McCarthy (McGeady 85.), Hendrick – Hoolahan (Robbie Keane 78.) – Walters (McClean 63.), Long. Szövetségi kapitány: Martin O’Neill

Svédország: Isaksson – Lustig (E. Johansson 45.), M. Olsson, Granqvist, Lindelöf – S. Larsson, Lewicki (Ekdal 86.), Källström, Forsberg – Berg (Guidetti 59.), Ibrahimovic Szövetségi kapitány: Erik Hamrén

Gól: Hoolahan (48.) ill. Clark (71 - öngól)

Sárga lap: McCarthy (43.), Whelan (77.) ill. Lindelöf (61.)