A belgák nem bírtak a finnekkel, a lengyelek otthon kaptak ki Hollandiától

Kapós felkészülési ellenfélnek számít Hollandia, miután nem sikerült kivívniuk az Európa-bajnoki szereplést, most a lengyelek bicskája tört bele a narancsba, míg a végső győzelemre is esélyesnek tartott, világranglista-vezető Belgium nem bírt odahaza a finnekkel.

Vincent Janssen fejesével szerzett vezetést a holland alakulat, amit a második félidőben Artur Jedrzejczyk kiegyenlített, de a Newcastle játékosa, Georginio Wijnaldum megszerezte a győztes gólt.

Lengyelország–Hollandia 1–2 (Jedrzejczyk 60., ill. V. Janssen 33., Wijnaldum 76.)

LENGYELORSZÁG: Szczesny – Piszczek (Cionek, a szünetben), Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski (Kapustka, a szünetben), Maczynski (Jodlowiec, 80.), Zielinski, Grosicki (Peszko, 77.) – Milik (Stepinski, 87.), Lewandowski (Linetty, 67.). Szövetségi kapitány: Adam Nawalka

HOLLANDIA: Cillessen – Tete, Bruma, Van Dijk, Willems (Van Aanholt, a szünetben) – Van Ginkel, Bazoer, Wijnaldum – Berghuis (Narsingh, 67.), V. Janssen (Dost, 75.), Promes. Szövetségi kapitány: Danny Blind

A belgáknak ezen az estén szinte semmi nem sikerült, a finnek meg is szerezték a vezetést, de érkezett a csereként beállt Romelu Lukaku, aki a 89. percben megmentette a vereségtől a csapatát. A belgák abban bízhatnak, hogy a rossz főpróba után tökéletes lesz az előadás az Eb-n.

Belgium–Finnország 1–1 (Lukaku 89., ill. Hämäläinen 53.)

BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vermaelen, Vertonghen – Hazard, Fellaini (R. Lukaku, 79.), Witsel, De Bruyne – Batshuayi (Benteke, 57.), Origi (Mertens, 58.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots