U20-as-vb: Kiütöttük Észak-Koreát!

Az U20-as világbajnokság harmadik napján megkezdte szereplését a Bernd Storck vezette magyar csapat is. A mieink Észak-Korea legjobbjaival csaptak össze és fölényesen nyertek!

Észak-Korea–Magyarország 1–5 (1–2)
New Plymouth, Taranaki Stadion, 2000 néző. V: Bejarano (Costa Rica-i)
Észak-Korea: Csa – Ro, Kim, Min – Dzso Szong Hjo (Kim Szong Szun, 85.), Ri, Kim Dzsing Kvang (Kim Ju Szong, 56.), Pak – Csoe, Kim Min Csol, Szo.Szövetségi edző: An Je Gun
A kispadon: Ri In Hak (k.), Szon (k.), Dzsang, Dzson, Ri Kjong Dzsin, Kamg, Kim Csol Dzse, Dzso.
Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés Á., Lenzsér, Tamás K. – Vida, Berecz (Nagy Á., a szünetben) – Kalmár, Németh M. (Forgács, a szünetben), Zsótér – Mervó (Nagy Dominik, 85.). Szövetségi edző: Bernd Storck
A kispadon: Horváth D. (k.), Demjén (k.), Oláh L., Talabér,  Popov, Sallai
Gólszerző: Mervó (17., 49., 82.), Kalmár (33.), Forgács (60.), ill. Csoe (31.)

Észak-Korea a tavalyi U 19-es ázsiai torna ezüstérmeseként érkezett a világbajnokságra, de szerencsére igazán nem tudott felnőni a feladathoz, amit a magyar fiatalok állítottak eléjük.

A magyar csapat végig irányította a mérkőzést, Zsótér Donát beadása és a győri Mervó Bence fejese után a vezetést is megszereztük. A félidő 33. percében jött egy szerencsére nagyon rövid rövidzárlat, Székely György nem tudta eldönteni, hogy jöjjön vagy sem, Csoe Dzsu Szong így egyenlíteni tudott.

Egy perc sem kellett, Kalmár Zsolt máris visszaszerezte a vezetést. Bernd Storck meglepetésre kettőt változtatott a szünetben, érkezett a ferencvárosi Nagy Ádám és az Atalanta légiósa, Forgács Dávid.

Zsótér sokadik jó passza után Mervó növelte az előnyünket, Forgács Dávid fejelt gólt egy Kalmár-szabadrúgás után.

A végeredményt Mervó Bence állította be mesterhármasával és nagyon pimasz góljával: a kapust leültetve, szinte az alapvonalról tekert a kapuba.

Sorrendben Brazília és Nigéria következik, nyilván komolyabb erőbedobásra késztetve a mieinket.

Magabiztos sikerrel kezdett a magyar csapat, ezzel a győzelemmel vezetjük az E csoportot, ugyanis a brazilok "csak" 4-2-re verték Nigériát, folytatás csütörtökön a brazilok ellen!

Percről-percre

86. perc: Egy gyors magyar kontra végén Zsótér fejelhetett, de szögletre ment a kapus, majd Kalmár harcolt ki egy szabadrúgást, de közben koreai csere, Jong helén Kim, meglepő. A szabadrúgás közben veszélytelenül hagyja el a játékteret..

Cserél a magyar csapat, nagy tapsot kap a mesterhármast szerző Mervó, helyén a fradista Nagy Dominik!

84. perc: Közben Székelynek akadt egy kis védeni valója.

83. perc: Micsoda GÓÓÓL! Mervó Bence vitte a labdát egészen az alapvonalig, kicsalogatta a kapust, egy csellel leültette, majd szinte az alapvonalról a kapuba tekert!

81. perc: Megint Szong Csoe volt veszélyes az észak-koreaiaknál, de mellé lőtt.

78. perc: Forgács lépett ki egy indítással, majd miután lecselezett szinte mindnekit Tamás elé tálalt, de nem talált kaput a magyar szélső.

75. perc: Mervó vette észre, hogy kint kóborol a koreai kapus, de távoli emelése végül mellé szállt.

74. perc: Kalmár Zsolt is lövésre szánta el magát, de a lipcsei támadó mellé lőtt.

72. perc: A csapatkapitányt, Kecskést kell ápolni a pályán.

71. perc: Újabb szép magyar támadás, megint Zsótér és Kalmár a főszereplő, Kalmár cselei után Nagy ádám lő kapu fölé.

63. perc: Zsótér lőtt kapu mellé, majd Osváthnak rúgott oda egy koreai, nem volt szép!

60. perc: GÓÓÓL! Kalmár ellen szabálytalankodtak, a szabadrúgásra rosszul jött ki a koreai kapus, Forgács Dávid pedig a legjobb helyen volt, fejjel növelte az előnyt!

56. perc: Csere: Kim Ju Szong be, Kim Kam Dzsing le.

49. perc: GÓÓÓL! Máris itt az újabb magyar gól, Zsótér vett le a szlen egy remek keresztlabdát, középre cselezte magát, majd Mervó Bencéhez passzolt, aki beforgatta a körülményes koreai védőket és a hossz alsó sarokba lőtt!

Érdekes, de máris kettőt cserél Storck, Németh Másrió és Berecz Zsombor le, Forgács Dávid és Nagy Ádám áll be a szünetben.

fotó: mlsz.hu

45. perc: Újra az ellenfél térfelén járunk, egy magyar szabadrúgással zárul a félidő, szünetben 2-1 ide! Hamarosan folytatjuk!

40. perc: Újra Szong érkezett a kapunk elé egy szép összjáték után, de szerencsére fölé pofozta a labdát. Kicsit kell még kocentrálni a félidőig!

35. perc: Zsótér megpattanó lövését fogja üggyel-bajjal Csa kapus.

33. perc: GÓÓÓÓL! Azonnal visszaszerezzük a vezetést, egy kényszerítő után Tamás ad be, Kalmár Zsolt révén újabb fejesgólt szerzünk!

32. perc: GÓL! A semmiből egyenlít Korea, egy csúsztatás után későn mozdult ki kapujából Székely György, még "úton volt", miközben Szong elgurította mellette a labdát.

30. perc: Németh már a pályán, kap is egy remek labdát Kalmártól, de lövését blokkolják a védők.

28. perc: Szépen futott el a bal oldalon Tamás Krisztián, beadását röviden fejelték ki, Osváth lőhetett, de sajnos kapu mellé.

26. perc: Itt az első koreai lövés, Székely szépen védett, közben a szombathelyi Németh Máriót kell ápolni, aki a földön maradt, de már talpon van.

25. perc: Osváth érkezett talppal, az ellenfél térdére, kicsit fegyelmez a közép-amerikai spori.

23. perc: A szokásos labdaszerzésünk, ezúttal a tizenhatoson belül adták el a labdát, de Kalmár nagy igyekezetében csak az oldalhálót találta el.

GÓÓÓ! A 17. percben újabb labdaszerzés az ellenfél térfelé, Zsótér Donát beadása után a győri Mervó Bence fejelt az ellenfél hálójába!

14. perc: Folyamatosan letámadjuk Koreát, aminek általában meg is van az eredménye, most a tizenhatos vonalán szereztünk labdát, de gyorsan el is atuk Kalmár révén.

11. perc: Kalmár Zsolt végezhette el az első szögletet, a hosszúra átívelt labdát Kecskés Ákos adta Osváthnak, lövését Csa szépen védte,

6. perc: Eddi jobbára a mieink akarata érvényesül, az ázsiaiak hamar elszórják a labdákat, Berecz Zsombor szabálytalansága után jöhetnek szabadrúgással, de kapu fölé íveli azt Csol.

3. perc: Osváth Attila került a földre, jöhet egy magyar szabadrúgás, de a koreaiak könnyedén kifejelik a beívelt labdát.

1. perc: A magyar csapat kezdte a mérkőzést, Costa Ricából érkezett játékvezetői testület vezeti a találkozót, a sípot Bejerano úr fújja.

Lássuk a kezdőcsapatokat:

Észak-Korea: Csa – Ro, Kim, Min – Dzso Szong Hjo, Ri, Kim Dzsing Kvang, Pak – Csoe, Kim Min Csol, Szo.Szövetségi edző: An Je Gun
A kispadon: Ri (k.), Szon (k.), Dzson, Ri Kjong Dzsin, Dzsanf, Kim Szun Szong, Kang, Kim Dzsu Szing, Dzso Szol Szong
Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés Á., Lenzsér, Tamás K. – Vida, Berecz – Kalmár, Németh M., Zsótér – Mervó. Szövetségi edző: Bernd Storck

Az E-csoport nyitómérkőzésén 2-2-es félidő után 4-2-re legyőzték a brazilok Nigériát.

Az U20-as (korábban ifjúsági) világbajnokságot 1977 óta rendezik meg kétévente. A magyar válogatott 1977-ben, 1979-ben, 1985-ben, 1997-ben és 2009-ben szerepelt a tornán, legjobb eredményét hat évvel ezelőtt Egyiptomban érte el, az Egervári Sándor vezette csapat akkor bronzérmet szerzett.