U20-as vb: Magyarország–Nigéria 0–2

Az F-csoport eredményeinek tudatában már egészen biztos, hogy a legjobb 16 közé jutott a magyar csapat.

Vége! Simán kikaptunk, de ez is továbbjutást ér! Folytatás szerdán nagyon korán reggel Szerbia ellen a legjobb 16 csapat között!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Egy sárga Popovnak, Mustapha lábára csúszott rá.

82. perc: Iheanacho érkezik Sokari helyére.

79. perc: Egy kis ápolás, Sokari maradt a földön.

Közben a brazilok hat perc alatt lőttek kettőt, egy öngól után Jean Carlos volt eredményes, 2-0 oda.

74. perc: Awoniyit hozza le a nigériai kapitány, Simon a helyén.

74. perc: Osváth bead, Enaholo paskol, Kalmár találta el kicsit a kapust, aki elterül a földön.

70. perc: Berecz távoli lövését védi Enaholo.

67. perc: Cserél mindkét csapat: Nálunk Nagy Dominik helyén Oláh László, a túloldalon Godwin le, Isaac be.

64. perc: Kalmár végezhetett el szögletet, ennek ellenére ellentámadás indult belőle, de elszórakozták a helyzetet.

60. perc: Mustapha helyzete után véd Székely, a szöglet után érkezik a csere: Popov Patrik Zsótér helyén.

Közben Storck cserélni készül.

57. perc: Majdnem itt a mesterhármas, de Awoniyi ezúttal megkímélt bennünket.

54. perc: GÓL! A mi helyzetünk után egy hatalmas kapuskidobás után két védőnk, Kecskés és Osváth egyszerre ment a labdára, de menteni nem sikerült Awoniyi elé került a labda, aki elfektette Székelyt és a kapuba passzolt.

52. perc: Szép nigériai akció, Osváth lépett közbe az utolsó pillanatban és bombázta ki a labdát.

49. perc: Te jó ég! Németh Márió eresztett el egy hatalmas lövést, a kapus már verve volt, de a keresztléc mentett, óriási kapufa!

Folytatódik a mérkőzés, Kalmár Zsolt érkezik Mervó Bence helyére.

Ez eddig a leggyengébb meccsünk. Ha a cél a németek elkerülése, akkor jó, amit látunk, ha nem, akkor ez bizony eddig nagyon kevés. Szusszanjunk egyet!

FÉLIDŐ!

45. perc: Mervó szabálytalan, egy afrikai felívelést akadályoz meg, közben 1 perc a hosszabbítás.

44. perc: Megint Godwin lő, de Székely könnyedén fogja a gyengécske kísérletet.

42. perc: Ezúttal Ifeanyi lépett rá Németh lábára, a szabadrúgást a sértett végzi el, de a beadása a kapus kezei közé száll.

40. perc: Forgács "adott egy csomagot" az egyik nigériainak, de gyorsan felpattan az áldozat.

36. perc: Rögtön felélénkült a meccs, most nálunk van többet a labda, két gyanús eset is a tizenhatos előterében, de nem fúj az ecuadori.

33. perc: GÓL! Godwin beadása után lépett ki két védőnk közül Taiwo Awoniyi és a kapunkba passzolt...

31. perc: Forgács beadása a kapu mögött ladol, elég döcögős a mieink játéka a mai napon.

29. perc: Nigéria jöhet szabadrúgással, Musa beívelése után Székely hatástalanítja a rövid felé pattogó labdát.

27. perc: Osváth bolondította meg a nigériai védelem bal oldalát, majd Zsótér lőtt távolról, de Enaholo könnyedén védett.

Ahogy mondani szokás, főleg a mezőnyjáték dominál az utóbbi pár percben és az is inkább a mi térfelünkön!

17. perc: Állandósul a nyomás, zsinórban újabb két afrikai szöglet, utóbbi után Székely öklöz, majd Osváth Atiila mentése után megint csak szöglet. Zsótér Donát jött vissza védekezni, ezúttal kirúgás az ítélet.

15. perc: Érdekes jelenet, a játékvezetői labda után vártuk, hogy visszakapjuk a labdát, ezt Bulbwa másképp gondolta, újabb szöglet jön, ami után Székely bravúrral védett egy fejest!

13. perc: Sokari lövését kellett kiütnie Székelynek, szöglet következik, majd blokkolunk egy távoli lövést. Közben labdát kellett cserélni!

11. perc: Először jutott el Nigéria a magyar kapuig, Székely György kapuját messze elkerülte a lövés.

9. perc: Berecz Zsombor indítása lepte meg Mervó Bencét, remek ütemben érkezett egy afrikai védő, aki szerelte a magyar gólgyárost.

A játékvezető az ecuadori Roddy Zambrano.

A Brazília-Észak-Korea meccsen egyelőre nincs gól.

A továbbjutástól a nigériaiak nyugodtak meg jobban, nem igazán erőltetik a támadásokat, ráadásul több meghatározó emberét is pihenteti Manu Garba.

6. perc: Mervó lövését blokkolják, szögletet végezhetünk el, de kikanyarodott  már a beívelés.

4. perc: Mervó Bence lépett ki, de Enaholo időben reagált, kilépett a kapujából és felszedte a labdát.

2. perc: Rögtön egy veszélyes szabadrúgás Németh Márió révén, a nigériai kapus kipaskolta a beívelést.

A magyar csapat ezúttal tiszta fehérben, az ellenfél zöld szerelésben, a mieink kezdik a mérkőzést.

A mieink kezdője: Székely – Osváth, Kecskés, Talabér, Forgács – Berecz, Nagy Á – Nagy D., Németh, Zsótér – Mervó

Nigéria: Enaholo – M. Musa, Z. Bello, Ndidi, A. Mustapha – Idowu, I. Ifeanyi – Bulbwa, Sokari, S. Godwin – Awoniyi

Kora hajnalban került sor az F-csoport két mérkőzésére, amelyen Fidzsi 3-0-ra kapott ki Üzbegisztántól, míg Németország 5-1-re verte Hondurast, így a magyar U20-as válogatott csak abban az esetben nem jut tovább, ha több mint tíz góllal kap ki Nigéria ellen, így gyakorlatilag ott vagyunk a kieséses szakaszban.

A lehetséges kimenetelekről tegnap már beszámoltunk, amelyből többek között kiderül, hogy csoportelsőségre kevés az esélyünk, ha mégis sikerülne, Uruguayjal játszanánk. Ha pontot szerünk, akkor biztosan másodikak leszünk, és Németországgal, azaz az F-csoport élén záró válogatottal találkozunk. Ha harmadik helyezettként jutunk tovább, a D jelű négyes első helyezettjével, Szerbiával játszanánk…