Sallai góljával vezetünk Lengyelország ellen

Marco Rossi védelme tökéletesen semlegesíti Lewandowskit.

A biztos részvételt jelentő első és a pótselejtezőt érő második hely szempontjából kulcsfontosságú mérkőzéssel kezdte szereplését a magyar labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezők európai nyitányán.

Marco Rossi az alábbi összeállításban külde pályára csapatát:

A mérkőzés előtt így nézett ki a Puskás Aréna:

Fotó: Réti Zsolt

Fantasztikusan indult a magyar válogatott számára a mérkőzés. A 6. percben Fiola indított hosszan, amivel Sallai kapura törhetett és értékesítette is a ziccert. 1-0.

Az első 10 percben a lengyel válogatott nem jelentett komoly veszélyt Gulácsi kapujára.

A 28. percben Sousa reklamált. Tizenegyest szeretett volna csapatának, de nem kapta meg.

A 33. percben Helik keményen csúszott rá Sallaira. Megússza sárgával a vendégek játékosa.

67%-ban birtokolták a labdát a lengyelek az első félidő 38. percéig, de komolyabb veszélyt nem tudtak teremteni Gulácsi kapuja előtt. Remekül zárt a magyar védelem.

A lengyeleknek nem volt kaput eltaláló lövése az első félidőben.

Félidőben: Magyarország - Lengyelország 1-0

Borítókép: MTI/Szigetváry Zsolt