Megszorongatta a világ legjobbjait a strandfoci-válogatott

A magyar válogatott 5-3-ra kikapott a világranglista-vezető orosz csapattól a bakui Európa Játékok strandlabdarúgó tornájának nyitófordulójában.

A viadal honlapjának beszámolója alapján Weisz Tamás szövetségi edző együttese a gól nélküli első harmadot követően a második szakaszban kétgólos hátrányba került, majd a folytatásban Badalik Szabolcs révén szépített. A különbség ezt követően visszaállt, ám Ughy Márk és Ábel Péter góljával egyenlített a magyar csapat. A hajrá a világbajnok orosz együttesé volt, s az utolsó két percben szerzett két találattal eldöntötték a találkozó sorsát.

A strandlabdarúgó tornán két csoportban zajlanak a küzdelmek. Ezt követően a két csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok és a negyedikek pedig az 5-8. helyért játszanak tovább. A magyarok csütörtökön a világranglistán ötödik spanyolokkal, majd pénteken az olaszokkal játszanak. A másik csoportban Ukrajna, Svájc, Portugália és a házigazda Azerbajdzsán mérkőzik egymással.