Még az utolsó percben is volt esélyünk a gólzerzésre, vereség Szerbiától

Nagy kár a végéért.

A magyar labdarúgó-válogatott a 2022-es év első mérkőzésén hazai pályán fogadta a vb-n résztvevő Szerbia együttesét. Marco Rossi gárdájából hiányzott Willi Orbán és Szalai Attila sérülés miatt.

A mérkőzés első nagy helyzetére a 7. percig kellett várni, egy beadást követően Szalai Ádám fejelt kapura, Milinkovic-Savic nagy bravúrral védett.

Három perccel később egy beadást követően Kostic elé került a labda. A szerb középpályás irdatlan nagy gólt lőtt, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

Az első negyedórát követően kiegyenlítődött a játék, pozíciójáték folyt.

A 30. percig kellett várni az újabb magyar helyzetre, ekkor Nego lövését blokkolták a szerb védők.

Hét perccel később egy szögletet követően Mitrovic lövését védte Gulácsi, de a menteni igyekvő Nagy Zsoltról a kapuba pattant a labda. A játékvezető VAR ellenőrzést követően ítélt gólt. (0-1)

Lang Ádám (pirosban) fejpárbajt vív a szerb támadóval, Aleksander Mitroviccsal.
Fotó: MTI

A gól megfogta a mieinket, öt perccel később Milinkovic-Savic tekert kapu mellé egy szabadrúgást.

Az első félidőben így Magyarország-Szerbia 0-1

A szünetben Szerbia cserélt, Kostic helyére Krstic, Zivkovic helyére Jovic, és Lukic helyére pedig Radonjic állt be.

A második félidő elején a szerb csapat kezdett jobban, Tadic beadása után Gulácsi fogta meg a labdát.

Az 52. percben aztán egy magyar helyzetet jegyezhettünk fel. Szalai mögé érkezett egy beadás, amit Sallai lőtt kapu mellé.

Egy óra elteltével Marco Rossi is kettőt cserélt, Bolla jött be Nego helyére, illetve Nagy Ádám helyére Gazdag Dániel érkezett.

A 68. percben majdnem összehoztunk egy újabb öngólt, de Gulácsi végül a helyén volt. A jobb oldalon indult meg egy beadást követően Botka mentett nagyot, de az nagy kérdés, hogy kézzel-e vagy nem.

Végül folytatódott öt perc videózás után a játék.

A 80. percben Sallai lőtt el egy labdát váratlanul, lövése kapu mellé ment. A Freiburg támadójának ez volt az utolsó megmozdulása a mérkőzése, ugyanis lecserélte őt Marco Rossi.

A magyar válogatott próbálta ellenfelét nyomás alá helyezni, de egy eladott labdát követően megkontrázott minket Szerbia, aminek végén Radonjic lőtt kapu mellé.

A hosszabbításban érkezett atalálkozó, amikor Ádám Martin kapufája után Szoboszlai üres kapura lőtte mellé a meccs legnagyobb helyzetét, ami a meccs utolsó jelenete volt.

A végeredmény Magyarország-Szerbia 0-1