Marco Rossi értékelt: Walesben sokkal bátrabban kell kezdenünk

Csányi Sándor, az MLSZ elnöke is megszólalt a mérkőzés kapcsán. Oscar Tabarez, uruguayi szövetségi kapitány szerint élvezetes, kiegyenlített mérkőzést játszottak a csapatok.

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatottnak négy nap múlva Walesben sokkal bátrabban kell kezdenie, mint pénteken az Uruguayi elleni stadionavatón a Puskás Arénában.

"Úgy kezdtünk, ahogy Horvátországban, megszeppenve és megijedve. Ennek Walesben nem szabad megtörténnie. Az ellenfél persze nem is a horvát vagy uruguayi csapat lesz, de a hangulat ott is forró lesz. A 20. perctől már úgy hoztuk le a meccset, ahogy azt elterveztük" - mondta a magyarok olasz szakvezetője, Marco Rossi.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A szövetségi kapitány megtizedelt védelméről úgy nyilatkozott, hogy a két újonc, Nagy Zsolt és Szalai Attila jól mutatkozott be, pozitív hatásuk volt a játékra. Előbbit külön kiemelte, hogy bizonyította, amit róla gondolt, azaz erős, gyors és bátor, aki nem fél a kihívásoktól. Éppen ezért valószínűnek nevezte, hogy a továbbjutás szempontjából sorsdöntő keddi, cardiffi Európa-bajnoki selejtező-mérkőzésen a magyar válogatott védelmének bal oldalán majd a Puskás Akadémia játékosa kezd.

Rossi megjegyezte, Lovrencsics Gergőt, Sallai Rolandot és Pátkai Mátét pihentette, Baráth Botond pedig maga kért cserét kisebb combizomhúzódás miatt, ami újabb rossz hír a hátsó alakzatnak. Kalmár sérülésének súlyosságáról egyelőre nem tudott pontos tájékoztatást adni, a kezdőként játszó középpályást a 83. percben kényszerűségből kellett lecserélni.

"Intenzív és kiegyenlített mérkőzés volt, méltó egy megnyitóhoz, amelyet igazán élvezhetett a közönség. Az első félidőben jól játszottunk, de a magyarok végig küzdöttek, és voltak pillanatok, amikor problémát okoztak nekünk" - értékelt Oscar Tabarez uruguayi szövetségi kapitány.

A szakember rendkívül megtisztelőnek nevezte, hogy részese lehetett a Puskás Aréna megnyitójának, egyúttal hálás volt azért, hogy kapott egy 10-es számú magyar válogatott mezt a nevével ellátva, mivel megfogalmazása szerint "Magyarországon a 10-es mez egyet jelent Puskással".

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke örömét fejezte ki, hogy a Puskás Arénában a magyar válogatott első gólját Szalai Ádám szerezte, aki pénteken Uruguay ellen szépített.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A telt ház, 65 114 néző előtt rendezett, 2-1-re elvesztett avatómérkőzés után a vegyes zónában adott villáminterjúban az MLSZ első embere kiemelte: 0-2 után jókor érkezett a szépítő gól, így kiegyenlített játék alakult ki, és "jó meccset játszottunk a szép új stadionban".

"Fantasztikus élmény volt az első magyar gól, örülök, hogy Szalai Ádám lőtte, mert nagyon sokat harcolt és küzdött a válogatottért, és megérdemelte, hogy betaláljon."

Csányi Sándor hozzátette: bízik benne, hogy ez a találkozó segítette Marco Rossi szövetségi kapitány munkáját, és tapasztalatokat gyűjthetett a nemzeti csapat keddi, Wales elleni idegenbeli Európa-bajnoki selejtezőmérkőzése előtt. Egyben reményét fejezte ki, hogy sikeres lesz a válogatott a sorsdöntő cardiffi összecsapáson.

Kitért Kalmár Zsolt sérülésére is, mint mondta, jól teljesített ezen a találkozón a középpályás, akit hordágyon kellett levinni a pályáról a második félidőben.

Sport365.hu - Nagyot küzdött, de kikapott a magyar válogatott Uruguaytól - Frissítve

Az uruguayi labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a magyar csapatot a Puskás Aréna pénteki avató mérkőzésén, melyet telt ház, 65 114 néző előtt rendeztek. A világranglistán ötödik dél-amerikai rivális Edinson Cavani és Brian Rodriguez góljaival bő húsz perc alatt kétgólos előnyre tett szert, majd a 24.

Bélyegkép: Laszlo Szirtesi/Getty Images