Szerkesztő: Tóth Csaba | MTI
2015. 12. 15. 17:53

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a számszeríjász Lénárt Ágota, ők ugyanis tizenkettedszer lettek elsők sportágukban. A tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 11. alkalommal nyert, míg a "tizedesek" táborát gyarapítja a fogathajtó Lázár Vilmos és a sportlövő Sidi Péter.

A labdarúgóknál az Európa-bajnoki részvételt 1972 után újra kiharcoló válogatott kapusát, Király Gábort választották meg az év legjobbjának. Az úszóknál Cseh László nyolcadszor, Hosszú Katinka ötödször lett első. Előbbi egy, míg utóbbi két aranyéremmel tért haza a kazanyi világbajnokságról. A Magyar Vitorlás Szövetség később, míg a Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 20-án záruló női világbajnokság után nevezi meg legjobbjait.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:
Amerikaifutball:
Elek Ádám (Budapest Wolves) 1.

Asztalitenisz:
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 4.

Autósport:
Autokrossz:
Ábrahám Károly (Túrkevei Városi SE) 1.

Ralikrossz:
Szabó Krisztián (Pap Motor SE) 2.

Gokart:
Kancsár Ferenc (Kálmán Motorsport Egyesület) 2.

Rali:
Botka Dávid, Szeles Péter (Botka Rally Team) 1.

Szlalom:
Dicsa Tibor 1.

Atlétika:
Pars Krisztián (Szombathelyi Dobó Sportegyesület) 8.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.

Baseball/Softball:
Erős Sebestyén (Óbuda Warriors) 1.
Gergely Enikő (Reds Sleepwalkers) 1.

Birkózás:
Veréb István (Csepel) 1. - szabadfogás
Lőrincz Viktor (Cegléd) 1. - kötöttfogás
Barka Emese (Vasas) 1. - nők

Bridzs:
Gellér János (Tordas) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 2.

Búvárúszás:
uszonyosúszás:
Kosara Géza (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 1.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 3.

tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 11.
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 1.

Cselgáncs:
Tóth Krisztián (KSE SE) 2.
Karakas Hedvig (BHSE) 1.

Curling:
Kiss Zsolt (Vasas SC) 4.
Palancsa Dorottya (UTE) 4.

Darts:
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 5.
Székely Pál (Soul DC) 1.

Erőemelés:
erőemelés:
Köteles Mária (Deo SE Szeged) 3.
Farkas Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.

fekvenyomás:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.
Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE) 3.

Evezés:
Simon Béla 1. és Juhász Adrián 2. (mindkettő Tisza Evezős Egylet)
Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 3.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE.) 12.
Csókási Eszter (Szegedi Tisza Squash SE.) 1.

Gó:
Markó Péter
Pocsai Rita

Golf:
Szeberényi Máté (Pannónia Golf Club) 3.
Szatmári Vivien Réka (Budapest Highland Golf Club) 1.

Hódeszka:
Fricz Botond (Ride 3231) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 3.

Íjászat:
3D
Molnár Ferenc (Midesz) 2.

terep:
Kuti Géza (Bakony ÍE) 1.

pálya:
Banda Árpád (UTC ÍE) 2.

történelmi:
Zvolenszki Richárd (Kerecsényi László ÍE) 1.

Jet-ski:
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 4.

Jégkorong:
Rajna Miklós (Fehérvár AV19) 1.
Kiss-Simon Franciska (SZKIF Nyizsnyij Novgorod) 1.
inline: Peterdi Imre (MarcziSkate) 1.

Kajak-kenu:
kajak:
Tótka Sándor (UTE) 1. és Molnár Péter (Tiszaújváros) 2.
Kárász Anna (Démász-Szeged) 1.

kenu:
Vasbányai Henrik (KSI) 1. és Mike Róbert (KSI) 1.
Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 1.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK Budapest) 1.
Szepesi Csenge (Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület) 2.

Kerékpár:
országúti:
Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch) 4.
Király Mónika (ARBOE-ASKOE Graz) 2. és Szurominé Pulsfort Diána (Szerpentin KE) 2.

pálya:
Szalontay Sándor (Bátorfi Agria KTK) 5. és Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch / BVSC-Zugló) 2.
Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 2.

terem:
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
Zagyvai Anita (Romhányi SE) 2.

Kézilabda:
A Magyar Kézilabda Szövetség a legjobbakat a december 20-án záruló női vb után hozza nyilvánosságra.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 2.
Krivacsevics Tijána (Uniqa-Euroleasing Sopron/Abdullah Gül Üniversitesi) 1.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Knoch Viktor (Pécsi KSE) 5.
Heidum Bernadett (Sportország SC) 7.

gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (Debreceni Főnix SE) 2.

műkorcsolya:
Tóth Ivett (MAC) 2.

jégtánc:
Moscheni Carolina, Lukács Ádám (DSC-SI) 2.

Labdarúgás:
nagypálya:
Király Gábor (Szombathelyi-Swietelsky Haladás) 2.
Vágó Fanny (St. Pölten Spratzern) 2.

futsal:
Dróth Zoltán (Rába ETO) 1.
Szabó Boglárka (ASTRA-ELIOS Kiskunfélegyházi Bulls) 3.

strandlabdarúgás:
Simonyi Gábor (Siófoki BFC) 1.

Lovassport:
Lázár Vilmos (Lázás Lovaspark) 10.

Műugrás:
Kormos Villő (RLSE) 3. és Reisinger Zsófia (RLSE) 2.

Ökölvívás:
Csóka Nándor (M1 Fitness Miskolc) 1.
Nagy Bianka (Szeged Box Club) 1.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI) 3.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 3.

Ritmikus gimnasztika:
Vass Dóra (Óbuda-Kalász RG TC) 7.

Rögbi:
XV:
Czakó Attila (Esztergomi Vitézek-Budapest Exiles) 1.

7-es:
Collet Gergő (Strasbourg) 3.
Vitéz Georgina (Királyság SE) 1.

Röplabda:
Bagics Balázs (FINO Kaposvár) 2.
Sándor Renáta (Allianz MTV Stuttgart) 2.

strandröplabda:
Meszlényi Tamás, Soós Izsák
Lutter Eszter, Lakatos Enikő

Sakk:
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 1.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesülete) 1.

Sí:
alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 1.
Miklós Edit (MTK) 4.

sífutás:
Kónya Ádám (Vasas SC) 2.
Szőcs Emőke Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.

sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 5.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.

síugrás:
Molnár Kristóf (Kőszegi SE) 1.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 1.

szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 1.

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 10.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 5.

Súlyemelés:
Gyurkovics Ferenc (Pécsi SE) 2.
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 3.

Számszeríjászat:
Mátrai István (PBLE) 1.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 12.

Szektorlabda:
Pákai György (Testvériség) 3.
12 érintéses: Kiss Levente (Debreceni EAC) 1.

Szinkronúszás:
Czékus Eszter (Alfa SC Kispest) 4.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Magyar Szörf Akadémia) 9.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 4.

Tájfutás:
Bakó Áron (Tabáni Spartacus) 1.
Gyurkó Fanni (Silvanus SE) 2.

Trail-O szakág:
Laáber Miksa (BEAC) 2.

tájkerékpár:
Rózsa László (Megalódusz SE) 3.
Pénzes Erzsébet (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1.

Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 7.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 4.

Tekvondó:
Kotsis Edina (UTE) 9.
A férfiaknál a szövetség nem jelölt

Tenisz:
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 3.
Babos Tímea (MTK) 4.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 2.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 4.

Torna:
szertorna:
Hidvégi Vid (KSI) 1.
Makra Noémi (TC Békéscsaba) 3.

gumiasztal:
Nagy Richárd (Szolnoki HSE) 1.
Rozs Viktória (Dunaferr SE) 1.

aerobik:
Szöllősi Panna (1.), Hegyi Dóra (1.), Lendvay Dóra (3.), Farkas Balázs (1.), Bali Dániel (2.) összetételű válogatott

Triatlon:
Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 2.
Vanek Margit (Budaörsi TK) 5.

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 8.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 5.

Versenytánc:
akrobatikus rock'n'roll:
Király Ádám (Rock and Magic SE) 3.
Czetl Fanni (Masters SE) 2.

versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 2.
Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 2.

Vitorlázás:
A Magyar Vitorlás Szövetség később dönt a legjobbakról.

Vízisí és Wakeboard:
vízisí:
Németh Gábor (Káli Vízisí SE) 1.

wakeboard:
Szóláth Szebasztián Zsolt (Szegedi Wakeboard SE) 1.

Vívás:
Imre Géza (BHSE) 2.
Szász Emese (Vasas SC) 4., Márton Anna (MTK Budapest) 1.

Vízilabda:
Hárai Balázs (ZF-Eger) 1.
Keszthelyi Rita (UVSE) 4.

Legfrissebb híreink

22:58 - Elképesztő rekord dőlt meg a Premier League-ben NEMZETKÖZI FOCI
21:49 - Véget értek Fucsovics barcelonai álmai TENISZ
20:42 - Forradalmi pillanat a francia futballban! NEMZETKÖZI FOCI
19:06 - Asztalitenisz-vb: egyik szemünk sír, másik nevet EGYÉB SPORTOK
18:36 - Bendegúz ment, látott, győzött AUTÓ-MOTOR
17:47 - Balázs Attila a Budapesti tenisztorna második fordulójában TENISZ
17:12 - Stollárék kiütötték a 2. kiemeltet TENISZ
16:41 - Ronnie O'Sullivan kikapott az amatőr James Cahilltől EGYÉB SPORTOK
16:11 - Nagyban zajlik a budapesti asztalitenisz-világbajnokság - KÉPEK EGYÉB SPORTOK
15:45 - Már világbajnok, de még tele célokkal EGYÉB SPORTOK
15:44 - Babos Tímea bejutott a legjobb 16 közé TENISZ
14:53 - Magyar sikerek a genovai vitorlás versenyen EGYÉB SPORTOK
14:05 - „Kiváló rendezvény” minősítést kapott az asztalitenisz vb EGYÉB SPORTOK
13:43 - Edzőváltás a Wolfsburgnál NEMZETKÖZI FOCI
13:13 - Szerdán egymásnak esik a City és a United NEMZETKÖZI FOCI
12:42 - Új ellenfelet kapott Valkusz Máté TENISZ
11:55 - Sajnos a Chelsea csatárának szezonja véget ért NEMZETKÖZI FOCI
11:25 - A Veszprém nyolcadszor, a Szeged először juthat elődöntőbe KÉZILABDA
10:37 - A Dallas is bejutott a nyolc közé JÉGKORONG
09:29 - Hazard testvérét is topcsapatok csábítják NEMZETKÖZI FOCI
09:27 - NBA: Ismét megállíthatatlan volt a görög óriás - videó KOSÁRLABDA
08:12 - Tenisz: komoly tervei vannak a magyar származású klasszisjelöltnek TENISZ
07:48 - Gedó György 70 éves - PORTRÉ KÜZDŐSPORTOK
07:09 - Keddi sport: rangadó a Magyar Kupában EZT LÁTOD ÉLŐBEN
23:13 - Olasz foci: meglepetés a rangadón NEMZETKÖZI FOCI
22:26 - Tenisz: óriási szerencséje volt Babos Tímeának TENISZ
21:21 - Chelsea: ha Hazard megy, ez a klasszis pótolhatja NEMZETKÖZI FOCI
20:12 - Menjünk egy kört Sennával - csak úgy! VIDEÓ AUTÓ-MOTOR
19:33 - Jégkorong: ezzel a kerettel juthat az elitbe a magyar válogatott JÉGKORONG
18:56 - Így lehet bajnok a Barca szerdán NEMZETKÖZI FOCI
17:46 - Gera Zoltán ma 40 éves - VIDEÓ MAGYAR FOCI
17:19 - Modric 300. NEMZETKÖZI FOCI
16:55 - Magyar szumó-sikerek KÜZDŐSPORTOK
16:12 - Ronaldo büszkesége - VIDEÓ! NEMZETKÖZI FOCI
15:46 - Mi a következő lépés a legfiatalabb kamionbajnoknak? - VIDEÓ AUTÓ-MOTOR
15:45 - Ilyen, amikor Jakabos Zsuzsit meglocsolják VIDEÓ! ÚSZÁS
15:04 - Zidane szerint Benzema a legjobb - VIDEÓ! NEMZETKÖZI FOCI
14:15 - Fucsovics továbbjutott TENISZ
14:05 - Jól szerepelnek a magyarok a VB-n EGYÉB SPORTOK
13:45 - Notre Dame mezben lettek bajnokok - videó, fotók! NEMZETKÖZI FOCI
12:41 - Djokovic meglepő ajándéka TENISZ
11:40 - Mbappé nemet mond Zidane-nak NEMZETKÖZI FOCI
10:45 - Edzőváltás Jászberényben RÖPLABDA
10:15 - Drámai végjáték az NHL-ben JÉGKORONG
09:23 - Egy győzelem kell a továbbjutáshoz KOSÁRLABDA
09:08 - Hogyan legyünk fitnesz világbajnokok pár egyszerű lépésben - VIDEÓ EGYÉB SPORTOK
08:33 - Vereség ellenére csúcsformában a válogatott JÉGKORONG
07:49 - Örömünnep 34 év után NEMZETKÖZI FOCI
07:08 - Hétfői sport: pályán a Chelsea és Fucsovics EZT LÁTOD ÉLŐBEN

Élő eredmények