Hatalmas helyzetet hagytak ki az albánok, döntetlennel vonultak szünetre a felek

Eddig kiegyenlített a küzdelem.

Gól nélkül zárult az Albánia-Magyarország világbajnoki selejtező első félideje.

Az első negyedóra az albánoknak sikerült jobban. A hazaiak két helyzetet is kialakítottak, Gulácsinak azonban volt feladata. Az első komolyabb lövésre a 16. percig kellett várni, ekkor a Ferencvárosban játszó Uzuni próbálkozott kb. 20 méterről, ám fölé lőtte a labdát.

A magyarok kezdetben nem igazán találták a játékukat a 19. percben azonban Szalai Attila remekül indította Kleinheislert.

Az első magyar helyzetből nem született gól, egy szöglet után azonban újra próbálkozhattunk. Ekkor Willi Orbán vágta fölé, így maradt a 0-0.

A 26. percben Gulácsi került főszerepbe, aki hatalmasat mentett. A játékvezetők ezt követően jelezték, hogy ellenőrzik a szituációt, ám végül nem kaptak tizenegyest az albánok. A 31. percben Sallai adott remek passzt Gazdagnak, ám Kumbulla odébb lökte a magyart, de a síp ezúttal is néma maradt. Egy perccel később a túloldalon Bajrami lőtte rá a labdát középről, ami nem sokkal a bal felső mellé szállt.

Nem nyugodhattunk meg azonban, az albán szögletet követően Djimsiti helyezte a labdát fejjel Kumbulla elé, aki két méterről fölé lőtte a játékszert.

A 35. percben sallai adott szép passzt Gazdagnak a hazaiak azonban résen voltak. Ezt követően előbb Sallai, majd Kleinheisler indult meg szépen, a kapuig azonban egyikük sem jutott el.

Három perccel az első játékrész vége előtt Uzuni passzából próbálkozott Doka, ám Gulácsi könnyedén fogta meg.

Az utolsó percek ismét a mieinké volt. Szoboszlai próbálta meglepni az albán kapus 28 méterről, de lövése nem volt az igazi.

A ráadásban már egyik csapat sem került helyzetbe, így az első félidő 0-0-al zárult.

Borítókép: mlsz.hu