Futsal: a Győri ETO legyőzte a válogatottat

Két és félnapos edzőtáborozáson vett részt a futsal A-válogatott. Frank Tamás együttese a szerdai és csütörtöki móri edzőtáborozás után pénteken Győrben megmérkőzött a Rába ETO-val.

„Hasznos volt ez a pár nap, amelyeket együtt tudtunk tölteni – mondta Frank Tamás szövetségi edző. – Az eredetileg tervezett névsorból Balázs Zoltán az utolsó pillanatban beteg lett, így csak egy kapussal dolgoztunk. Sérülés miatt nem tartott velünk a két biztonsági tartalék, Sámson Zoltán és Csopaki István sem.

A program a Rába ETO elleni edzőmérkőzéssel zárult, amelyen kikaptunk 6:3-ra, de az eredménynél sokkal fontosabb volt a gyakorlás. Megállapodtunk Marcos Angulóval, hogy 3x25 percet játszunk, futó órával, a halmozott szabálytalanságok számolása nélkül. Az első harmadban a letámadásos játékot gyakoroltattam, a másodikban visszaálltunk és a saját térfélen való játékot forszíroztuk, a záró harmadban pedig az 5:4 elleni játékot próbálgattuk. Az utolsó időszak előtt még csak egygólos hátrányban voltunk, ebben kaptuk a legtöbb gólt, de ismétlem, elsősorban most nem ez számított. A Rába ETO elsősorban az idegenlégiósait szerepeltette. A keret február 10-én találkozik majd ismét, készülünk az Eb-selejtezőkre. Páros mérkőzést játszunk majd a szlovénekkel, előbb Székesfehérváron, majd Veszprémben.”

A győri klub honlapja idézte a helyiek edzőjének, Marcos Angulónak a szavait: „Ma nem az eredmény volt a fontos, hanem az, hogy segítsük a magyar válogatott felkészülését a márciusi Eb-selejtezőre. Mi mindig készen állunk arra, hogy minden segítséget megadjunk a nemzeti válogatott részére, annak érdekében, hogy tovább tudjon lépni a selejtező csoportból.”

FUTSAL
 Felkészülési mérkőzés
Győri ETO-Magyar válogatott 6-3
Gólszerző: Juanra 2, Peczár, Ali, Szeghy, Fabio, illetve Frank, Trencsényi, Harnisch